Van Gogh. U bram wieczności

2018 Film
7.2 10.0 0.0 20
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.5
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Malarz Vincent van Gogh przenosi się do niewielkiego miasteczka Arles w Prowansji, gdzie pracuje nad własnym stylem. Nie znajduje jednak zrozumienia wśród mieszkańców.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 5

  Historia ta na pewien sposób niezwykle porusza. Osobiście nie byłem świadom tego jak bardzo Van Gogh był sam w sobie zagubiony,niepewny. Ile w Nim było sprzeczności,jakim trudnym był człowiekiem do wspólnej egzystencji-ostatnia scena bardzo przygnębiająca.Ukojeniem była przyroda,którą pięknie odwzorowywał na płótnie.Ogólnie nie ma się do czego tu przyczepić,Dafoe w swojej roli jest bezbłędny,jednak niestety forma w jakiej przedstawiono tę historie nie przemawia do mnie,zmęczył mnie seans.

 • 7

  Wrażliwy świat artysty, niezrozumiały dla otaczającej go rzeczywistości. Film jako list miłosny do malarstwa będącego lekiem na samotność. Cudnie zrealizowany. Dafoe to klasa sama w sobie. Piękne uchwycanie chwil.

 • 5

  Wpadam w wir zachwytu nad wszystkim co na ekranie podczas przepięknych scen tworzenia obrazów, ale zaraz wypadam kiedy twórcy przerywają to fabułą.

 • 5

  Ten to ma szczęście do dziwnych filmów