Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
8.0 10.0 0.0 12
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Satyryczna komedia, w której zdziwaczały szlachcic, pragnący zostać najsławniejszą osobą w Polsce, musi stawić czoło kłótniom w rodzinie i konfliktom z chłopami.

  • Recenzje krytyków

    • Serial "1670" to znakomita satyra na obecną rzeczywistość, którą ubrano w sarmackie szaty. Twórcy stanęli na wysokości zadania i pokazali, że da się robić wartościowe treści, które w znakomity sposób mogą obśmiać nasze przywary i wyciągać kompleksy na światło dzienne, ale nie w sposób prymitywny czy kabaretowy. Netflixowi brakowało produkcji, która by udowodniła, że potrafią tworzyć zabawne komedie. Bądźmy szczerzy, ich poprzednie projekty filmowe raczej dołowały, a nie bawiły.

      Więcej
    • Muszę przyznać, że serial bardzo mi się podobał, z odcinka na odcinek wchodziłam w jego zabawną, wewnętrzną logikę i język. Lekka satyra na współczesność w historycznym kostiumie naprawdę może w wielu miejscach rozbawić, a teksty zaczerpnięte z nowoczesnego dyskursu zderzone z siedemnastowiecznymi realiami brzmią naprawdę wyśmienicie. I o dziwo świetnie komentują zarówno tamtą jak i obecną polską rzeczywistość.

      Więcej
    • Wszystkie epizody można wręcz łyknąć za jednym zamachem i znakomicie się bawić, ale gdy robiłem sobie dłuższe przerwy od wizyty we wsi Adamczycha, to kolejne sceny smakowały jeszcze lepiej. Nie wydaje mi się, by ktokolwiek powinien sobie odmówić choćby spróbowania pierwszego odcinka, ponieważ "1670" to coś więcej, niż tylko "The Office" w XVII-wiecznej Polsce.

      Więcej
    • Nie wiedziałem czego oczekiwać, a dostałem najlepszy polski serial komediowy od lat. Choć muszę przyznać, że mocno absurdalny humor "1670" i jego satyryczne spojrzenie na historię nie wszystkim się spodoba. Ale to bardzo odświeżające doświadczenie, absolutnie kapitalnie zagrane, napisane i zrealizowane. Niby zakończenie jest zamknięte, ale bardzo chciałbym zobaczyć ciąg dalszy.

      Więcej
    • Serial 1670 od Netflix to fascynująca podróż przez humorystyczną interpretację historii Polski, łącząca elementy satyry społecznej z błyskotliwym dowcipem. Choć fabuła luźno nawiązuje do historycznych wydarzeń XVII w., to główną siłą serialu jest jego zdolność do inteligentnego komentowania współczesności przez pryzmat przeszłości.

      Więcej
    • "1670" to kolejny przykład, że jak się chce, to się da. Rzecz ta dowozi w 70 procentach żartami, bawi się iskrzącymi od ironii dialogami i grą słów. Szkoda tylko że jeszcze bardziej nie sięga po odważniejsze chwyty czarnej komedii czy abstrakcji "Monty Pythona". Lecz jakże dobrze wygląda!

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Ludzie nabijają się z kabaretów, a potem podniecają się czymś takim. Nie ma tragedii, kilka razy się nawet uśmiechnąłem i przede wszystkim coś świeżego polskiej produkcji. Ale większość żartów nietrafiona, brakuje timingu, a aktorsko jest zbyt sztucznie. To nawet nie jest poziom The Office PL. Moja ulubiona scena to teleturniej z Bogdanem. xD

    • Może i trochę na zachętę ta ocena, ale od 5. odcinka to jest już pure gold. Ekstra obsadzone i ekstra nakręcone. Topa i Sikorski potencjał komediowy — top. Trzeba oddać, że liczba tekstów, one-linerów i punchy, jakie przeszły do świata rzeczywistego jest niesamowicie zaskakująca i odwrotnie.

    • 7,5 wsi na 10. Naród wybrany, a ja patrzę i ze śmiechu jestem rozczochrany i zaszczany.

    • Serial strzela żartami jak karabin. I część gagów jest dobra (egzorcyzmy), ale większość wypada słabo: przeciągnięte (zapewne wina małego doświadczenia reżyserów), upchnięte na siłę, szyte grubymi nićmi lub spalone (większość aktorów nie czuje konwencji lub nie ma odpowiedniej komediowej charyzmy). Postacie słabo zbudowane, ale za to kostiumy i dekoracje powyżej średniej dla takich produkcji. Ogólnie średniak.

    • Tytuł to nie tylko rok, lecz również liczba zalet. Zamówiliście już pomyślność dla Polski?