5.7 10.0 0.0 8
Negatywnie oceniony przez krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

 • 6

  Bywa skrótowo, łopatologicznie i czasem też ckliwie, ale w gruncie rzeczy to niezła historia napędzana świetnym duetem Ogrodnik-Trojan.

 • 5

  Widać, że to reżyserski debiut, a tym bardziej widać, jak scenariusz zmierza po linii najmniejszego oporu, bo tak łatwiej, taniej i szybciej i to niestety mocno rozczarowuje. Trudno się jednak tym nie emocjonować, w dużej mierze to samograj i nie będę się z tym filmem kłócił (choć im dłużej rozbierać go na czynniki pierwsze, tym gorzej), bo uważam, że ostatecznie ma sporą moc pomagania.

 • 5.5

  Jaroszek podchodzi do biografii księdza Kaczkowskiego z pewną dozą nowoczesności.Nie ukazuje nadto cierpienia i choroby księdza,lecz skupia się na narratorze tej opowieści i jego oczami ukazuję Nam hospicjum i postać Kaczkowskiego.Nie jest to wybitne dzieło,ma gdzieś wiele potknięć w linearności opowieści.Scenariusz też momentami kuleje i aż nadto chce silić się na melodramat.Jednak tym filmem jest Ogrodnik i Trojan - to oni niosą cały ciężar tej produkcji i to dla Nich warto obejrzeć ten film.

 • 7

  Tytułowy ksiądz jest katalizatorem procesu resocjalizacji. Dobrze się ogląda, chociaż narracja chaotyczna. Ciekawy realizacyjnie - brawa za montaż. Duży mankament to wojujący antyklerykalizm (postać arcybiskupa) - ksiądz Kaczkowski miał klasę, twórcom tego filmu jej brakuje - wolą się przypodobać lewackiej widowni.

 • 6

  Chwilami próbuje siłowo wydusić emocje u widza, ale jest też często szczery, a duet Trojan-Ogrodnik wypada na ekranie naprawdę dobrze.