7.9 10.0 0.0 6
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Ruby jest jedyną słyszącą osobą w swojej rodzinie. Gdy rodzinny interes jest zagrożony musi wybrać między swoją miłością do muzyki a lękiem przed opuszczeniem domu.

 • 8

  Triumfator festiwalu Sundance to film z gatunku"mały-wielki".Historia prosta,można by rzecz,że banalna,ale jakże wspaniale opowiedziana,przepełniona goryczą a zarazem niezwykłym ciepłem.Reżyserka analizuje komunikację międzyludzką na wielu jej płaszczyznach,od słów po gesty,które grają tu pierwszoplanową rolę.Coda ujmuje widza bardzo dobrą reżyserią i narracją.Zaskakuje subtelnym aktorstwem a kilka migowych momentów to emocjonalny rollercoaster.Piękny,mądry film o życiu w ciszy i nie tylko.

 • 6

  To jest poprawny film, ale żeby dawać temu filmowi nominację do Oscara za Najlepszy film, w której ostatecznie okaże się być zwycięzcą?!

 • 5

  Z cyklu tych cukierkowych i sympatycznych filmów na ważny temat, opartych na kliszach przemielonych przez masę podobnych tytułów. Kotsur z jedną genialną sceną.

 • 8

  Mogłoby być lepsze, pewnie. Ale wzrusza jak mało który film.

 • 7

  To prosty (i nieco banalny) feel-good movie, ale działa przez poruszony temat.

 • 8

  Wzuraszający, z aktorstwem na bardzo wysokim poziomie, prostą historią z mega zabiegami. Szkoda, że aż tak disneyowe zakończenie. (tak płakałem)

 • 7

  Historia z szablonu, przewidywalna i w finale przesłodzona, ale jest tu pewna mądrość i kolejna doskonała rola Emilii Jones.

 • 8

  Zdaję sobie sprawę, że to logika życia według amerykańskiego kina. Zdaję sobie sprawę, że to w dużej mierze klasyczny feel-goodowy crowdpleaser. I pomimo to Coda w moich oczach zaskakująco niewymuszenie pięknie gra na emocjach. Wbiło mi się to prosto w serce. Obsada na czele z nadspodziewanie wiarygodną Emilią Jones i bezbłędnym Kotsurem daje koncert świetnego aktorstwa.

 • 3

  Jeżeli tak bardzo odtwórczy i powierzchowny film zdobywa Oscara, znaczy to, że czas przestać traktować je poważnie. Remake bez błysku i polotu, choć z uroczą rolą główną. Tak, czy inaczej - zachwytów nie rozumiem.

 • 6

  Tylko niezły remake bardzo dobrego francuskiego filmu z 2014 r. Muzyka bez polotu i słabsza postać nauczyciela. Oscar należy się Francuzom!

 • 7

  Tak, to bardzo prosty, pełen schematów i typowo hollywoodzki crowd-pleaser, który nie wybiłby się ponad przeciętność, gdyby nie obsada, która niesie cały film na swych barkach, a autentyczność i chemia między nimi powoduje, że cieplutko robi się na sercu. To koniec końców miły, przyjemny i pomimo tych schematów całkiem nieźle napisany oraz poprowadzony film, który można każdemu polecić na niedzielny wieczór - ni mniej, ni więcej.

 • 2

  Tani Hallmark złączony z Disney Channel. Zaprogramowana przez algorytmy teen drama (mamy wszystko: nieśmiałą dziewczynę z talentem, złe dziewuchy z "elity", aspirującego nauczyciela, chłopaka, który da ciała, ale ostatecznie będzie git, życiowy wybór między rodziną a spełnianiem się, końcowy pościg). Do tego jako film o problemach niesłyszących jest banalny przy Sound of Metal. Plus kolejny dowód na komercjalizację festiwalu Sundance. Jedynie Troy Kotsur się broni dobrym aktorstwem. Żenada.

 • 5

  kameralny, rodzinny film, któremu Oscar bardziej zaszkodzi niż pomoże, bo po prostu nic nadzwyczajnego w historii kina, ale też bez większego bólu się ogląda (aczkolwiek wysiłkiem jest zalogowanie się do tego całego Apple) - głównie ze względu na pogodne piosenki i poprawną realizację dźwięku, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/coda-g%C5%82uchoniemi-ocena-5-10

 • 8

  Bardzo przyjemny,sympatyczny i rewelacyjnie zagrany film z laureatką Oscara Matlin na czele,fajny scenariusz i muzyka,Super że został filmem roku