Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Dawno temu w Ameryce

1984 Film
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu "Dawno temu w Ameryce". Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz nie pozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Wiele razy zastanawiałem się, jak to w ogóle możliwe, że trwający niemal cztery godziny brutalny seans Sergia Leone'a nigdy się nie dłuży, po 30 latach od premiery wciąż wciąga i ekscytuje? Odpowiedź jest mniej skomplikowana, niż się początkowo wydaje. "Dawno temu w Ameryce" przydarzyło się nam arcydzieło.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Ogólnie preferuję estetykę westernu nad kinem gangsterskim. Jednak to właśnie tu Leone wycisnął do cna esencję kina, esencję życia...

  • Leone wystawia pomnik kinu gangsterskiemu. Ogrom historii jest kapitalnie wyreżyserowany. Muzyka to kwintesencja tego filmu. Muszę powtórzyć przy okazji.

  • Poza trochę nudnym środkiem nie ma się do czego przyczepić. Niesamowity klimat i wiele zapadających w pamięć scen. O genialnej muzyce Morricone nie trzeba nic mówić, to trzeba usłyszeć, tak samo jak film - trzeba zobaczyć.

  • Opowiada o tak wielu ważnych sprawach i w taki sposób, że utożsamiasz się z bohaterami, żyjesz ich przemyśleniami i rozterkami. Najbardziej poruszające to te o dzieciństwie, niespełnionej miłości oraz zdradzie.

  • Epopeja gangsterska w trzech odsłonach czasowych. Muzyka Morricone wspomaga filmowe emocje. Noodles, Max, Deb i ferajna.