Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Chłopcy z ferajny

1990 Film
9.3 10.0 0.0 4
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Kilkunastoletni Henry, zafascynowany lokalną mafią i jej potęgą, dostaje się pod opiekę szanowanego w kręgach mafijnych gangstera Jimmy'ego Conwaya. Henry chce być taki jak Jimmy, pragnie mieć pieniądze, szacunek i przyjaciół. Do organizacji zostaje również przyjęty inny młody chłopak, Tommy DeVito. Obaj z łatwością uczą się nowych obowiązków i panujących w mafii reguł. Coraz bardziej też przyzwyczajają się do przemocy, okrucieństwa i ogromnych pieniędzy zdobywanych na drodze przestępstwa.

 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Mocne , stylowe kino gangsterskie , nie pozbawione autentyzmu , brutalności i ironii. Wirtuoz Scorsese ukazuje świat mafii od kuchni w jej jasnych i szarych odcieniach , tworząc jedno z najwybitniejszych osiągnięć w swoim filmowym dorobku. Plus znakomite kreacje aktorskie i świetna ścieżka dźwiękowa.

  • Z maniera wscibskiego obserwatora Scorsese
   infiltruje od wewnątrz świat przestępczy i czyni to z mistrzowska precyzją.
   Gra aktorska (zwłaszcza De Niro ,Pesci,Bracco),błyskotliwe dialogi,zreczny montaż a zwłaszcza sporo ironicznego dystansu sprawiają ze ta brutalna ,oparta o fakty opowieść ogląda sie jednym tchem.
   To Scorsese u szczytu swoich sił twórczych.