Jak wytresować smoka 2

2014 Film
7.6 10.0 0.0 12
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pierwsza z dwóch kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. W drugim rozdziale planowanej trylogii nierozłączna para musi stanąć w obronie pokoju i ocalić przyszłość ludzi i smoków przed żądnym władzy Drago.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7

  Zbyt często daje przemówić nadmiernej ekspozycji i zbędnym słowom, a nie czynom (a nie na tym opierała się siła jedynki), a i same osiągnięcia przychodzą bohaterom zbyt łatwo. Solidne, miewa przebłyski, ale bez tego efektu wow.

 • 8

  Choć pod pewnymi względami wypada nieco gorzej od poprzednika, to wciąż jest bardzo dobra animacja dobrze zbalansowana pod względem tonu całości, z przyzwoitą fabułą, świetnie napisanymi relacjami między bohaterami oraz niezłym dubbingiem.

 • 8

  Aż prosi się by w paru scenach polała się krew + to jedna z tych animacji , których nie wyobrażam sobie oglądać bez polskiego dubbingu.

 • 8

  Miewa swoje pomniejsze problemy jak słaby antagonista albo brak character developmentu dla niektórych postaci, ale dalej chwyta za serce i ma swoje momenty.

 • 5

  W przeciwieństwie do jedynki nie zachwyca, motywacje antagonisty są śmiechu warte, wątek rodzinny Czkawki też wypada jakoś blado.