
Młodociany przestępca Malony zostaje wysłany do ośrodka wychowawczego, gdzie odnajduje szansę na ratunek.
- Aktorzy: Catherine Deneuve, Rod Paradot, Benoît Magimel, Sara Forestier, Diane Rouxel i 15 więcej
- Reżyser: Emmanuelle Bercot
- Scenarzyści: Emmanuelle Bercot, Marcia Romano
- Premiera kinowa: 13 maja 2016
- Premiera światowa: 13 maja 2015
- Ostatnia aktywność: 10 grudnia 2024
- Dodany: 19 lipca 2016
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
W swojej naturalistycznej estetyce, surowej prawdzie i autentyczności, jaką wnosi Paradot, to i tak bardzo mocne kino.
-
Porusza ciekawy temat, ale dobiera nieodpowiednie narzędzia do jego prezentacji. W efekcie tworzy film napędzany niemal wyłącznie słowem i od niego w pełni zależny, niekorzystający z dostępnych stricte filmowych narzędzi.
-
Obrazowi brakuje pazura w ukazywaniu relacji chłopca z otoczeniem, w kółko w zasadzie powtarzając jeden schemat zachowania Malony'ego.
-
Wzór dobrego, społecznie zaangażowanego kina.
-
Tempo filmu to istny koszmar, nagła przemiana wewnętrzna bohatera oraz odkupienie win w ostatnich 30 minutach w żaden sposób nie idzie w parze z całą resztą. Film nierówny, ale broni się aktorsko.
-
Wszystko jest na swoim miejscu i właściwie użyte.
-
Nie podnosi żadnej dyskusji, a z historii tak wyjątkowej postaci jaką jest Malony robi historię jedną z wielu. Bohater podąża z podniesionym czołem, ale film ma już o wiele mniej odwagi.
-