Dziewczyna w sieci pająka

2018 Film
5.5 10.0 0.0 23
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.9
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Młoda hakerka Lisbeth Salander oraz dziennikarz Mikael Blomkvist wpadają w sieć szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników państwowych.

Najlepsze recenzje użytkowników

  • 6

    Mimo ogromnej liczby głupotek "Dziewczynę w sieci pająka" ogląda się dobrze. Przyjemny film na jesienny wieczór. Akcja prowadzona w żywym tempie. Film poprawnie zrealizowany (bardzo dobre zdjęcia). Ogromnym minusem całkowite pominięcie psychologii bohaterów (Blomqvist stanowiący postać trzecioplanową, której tak naprawdę mogłoby nie być). Wątek sióstr miał ogromny potencjał, który nie został wykorzystany. Do tego świetni aktorzy pojawiający się jako tło (Merchant, Persbrandt). Mogło być lepiej.

  • 5

    Chyba tym filmem się ta seria wyczerpuje. Próba globalizacji zadania, jakie otrzymuje bohaterka i dodanie efektownych scen akcji nie tylko nie pomaga, ale nawet zatraca klimat skandynawskiego kryminału. Pogubiona w tym wszystkim jest nawet Claire Foy. Pozostałe role rozpisane są jeszcze gorzej. Realizacyjnie jest przyzwoicie i efektownie: z dobrym montażem, ciekawymi ujęciami, dobranym podłożem muzyczno-dźwiękowym. Dzięki temu ogląda się bez większego bólu, chociaż łatwo zapaść w drzemkę.