Dziedzictwo Jowisza

2021- Serial
5.1 10.0 0.0 4
Negatywnie oceniony przez krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Gdy superbohater przejmuje kontrolę nad krajem, kolejna generacja bohaterów musi uznać nowe rządy lub rzucić im wyzwanie.

 • 6.5

  We współczesnych serialach superbohaterskich trendy obecnie wyznaczają "The Boys", "Umbrella Academy" i "WandaVison". Na ich tle "Dziedzictwo Jowisza" może się wydawać niewypałem, ponieważ odstaje od tych produkcji realizacyjnie, a fabuła ciągnie się i ciągnie. Co dziwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyjątkowo dynamiczny, komiksowy pierwowzór.

 • 6

  Dziedzictwu Jowisza daleko do doskonałości, czy nawet innych produkcji superbohaterskich, ale w serialu tkwi ogromny potencjał, po który twórcy muszą sięgnąć w kolejnych sezonach.

 • 4.5

  Nie dostaliśmy drugich Titans, nie jest to również drugi Daredevil. Mamy tutaj parodię Ligi Sprawiedliwości wraz z próbą zrobienia jakiegoś dramatu w stylu Euforii czy Riverdale. Niestety muszę dać tej produkcji tak niską ocenę, natomiast wróżę dobrą przyszłość. Wiem, że kino superbohaterskie nie jest szczytem ambitnej kinematografii, ale mimo to - nie wyszło.

 • 3.3

  Świat nie smutny, ale boleśnie wyjałowiony, odsłaniający w rzeczywistości to, czym medium superbohaterskie mogłoby się stać, gdyby za najnowszymi filmami i serialami nie stali jednak bardziej uzdolnieni twórcy. Choć od strony całości formy zamysł był najwyraźniej odwrotny, "Dziedzictwo Jowisza" to żadna dekonstrukcja superbohaterstwa, a ni mniej, ni więcej jego największy problem.