
- 100% pozytywnych
- 2 krytyków
- 99% pozytywnych
- 106 użytkowników
Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.
- Aktorzy: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall i 15 więcej
- Reżyser: Steven Spielberg
- Scenariusz: Steven Zaillian
- Premiera kinowa: 31 grudnia 1993
- Premiera światowa: 30 listopada 1993
- Ostatnia aktywność: 8 stycznia
- Dodany: 30 stycznia 2018
-
?Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
-
100%pozytywnych
-
2krytyków
-
2recenzje
-
1ocena
-
1pozytywna
-
0negatywnych
-
-
8.7Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników
-
99%pozytywnych
-
106użytkowników
-
10recenzji
-
103oceny
-
102pozytywne
-
1negatywna
-
-
Recenzje krytyków
-
Mało kto się spodziewał, ze Spielberg nakręci tak niezwykły, poruszający i rozbrajający film. Można śmiało zaryzykować, ze to jeden z najlepszych filmów w dorobku tego reżysera. I nie tylko dlatego, że wygrał ceremonię Oscarów za rok 1993.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Historia Schindlera to kolejny dowód na to, że nie wolno generalizować. Arcydzieło w gwiazdorskiej obsadzie – Liam Neeson, Ben Kingsley i Ralph Fiennes.
-
Jeden z najmocniejszych i zarazem bardzo subtelnych filmów poruszających temat Holocaustu. Polecałbym każdemu.
-
-
Spielberg buduje sceny jakby opowiadał kawały. Zawsze na końcu jest przewrotna puenta. To mogło zaszkodzić, ale wizja okazała się większa niż maniera reżyserska
-
powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie to jak nic nie powiedzieć. on mnie emocjonalnie zmiótł z powierzchni ziemi i doprowadził do rozsypki
-
-
Typowy Spielberg. Ładna scenografia i muzyka. Świetna gra aktorska. Historycznie raczej średnio.
-
-
Holokaust-kicz o dobrym Samarytaninie, w którym pociąg jest baśniową ciuchcią, a prysznice w Auschwitz – tylko prysznicami. Dobrze się ogląda, ale hipokryzja amerykańskich krytyków, którzy wieszali przedtem psy na „Korczaku” i oklaskiwali „Schindlera”, kładzie się cieniem na filmie.
-
-