Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Hit Man

2023 Film
Kino 12 dni temu
7.5 10.0 0.0 6
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
8.4
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson, pokazuje drugie oblicze, dorabiając jako "fałszywy zabójca" na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Obdarzony niespotykanym talentem do zdumiewających metamorfoz i przebieranek, mężczyzna nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów.

 • Mamy niemal połowę roku i w sumie można rzec, że "Hit Man" jest największym jak dotąd zaskoczeniem tego roku. Bardzo pozytywnym. Richardowi Linklaterowi udało się stworzyć niegłupią opowieść o wypieranych w kulturze emocjach, odnajdywaniu siebie. W dodatku w sposób prowokacyjny zostaje poruszony temat autentyczności w związku.

  Więcej
 • Połączenie akcji z humorem zawsze dobrze się sprzedaje, a Hit Man to definicja filmu, który jest "fajny". Bywa naciągany i przeciągany, ale rzuca absurdalne żarty, są w nim szczeniaczki, jest piękna, lecz niebezpieczna kobieta i przede wszystkim nieudacznik, który zmienia się w bohatera.

  Więcej
 • Hit Man jest o tyle wartościowy, że mistrzowsko łączy rozrywkę z przemyceniem w niej świetnej historii, zdolnej do zaangażowania emocjonalnie widza. Uspokajam - ten film nie jest napuszoną moralną rozprawą.

  Więcej
 • Film ma bardzo ciekawy koncept, który w większości wykorzystuje. Dobrze się to ogląda, bo po pierwsze historia jest mocno wciągająca i bogata w zwroty akcji, a po drugie ton filmu jest idealnie dopasowany do przedstawianych wydarzeń. Nie jest zbyt poważnie, można to potraktować jako niezobowiązującą rozrywkę, z drugiej jednak strony pojawiają się tu momenty autentycznego napięcia, w których los bohaterów wydaje się niepewny.

  Więcej
 • Pozytywna jazda bez trzymanki. Dawno nie było tak zabawnego filmu o płatnym zabójcy.

  Więcej
 • Linklater kontynuując swój artystyczny kryzys wieku średniego w 2023 roku postanowił stworzyć dzieło rodem z poprzedniej epoki. Wzbudzające nostalgię swoją bezpretensjonalnością, wpisujące się w szalejący w Wenecji trend na płatnych morderców, sympatycznie zagrane, ale także w bolesny wręcz sposób pozbawione kreatywności i własnego głosu.

  Więcej