Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

1980 Film
9.5 10.0 0.0 8
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Imperator rozkazuje swojemu uczniowi Darthowi Vaderowi odnalezienie Luke'a Skywalkera, by zmusić go do przejścia na ciemną stronę Mocy.

 • Doskonały klimat, oszałamiające wizualia oraz angażująca historia to jednak zdecydowanie za mało, żeby rozpatrywać "Imperium", jako dzieło wybitne. Na szczęście produkcja działa również na poziomie metaforycznym, a opowiedziana w filmie historia doskonale korespondowała z ówczesną sytuacją polityczną na świecie.

  Więcej
 • Dlaczego Imperium kontratakuje uchodzi za najlepszą odsłonę cyklu? Bo jest "sercem" serii, dużo głębszym od jedynki i kładącym podwaliny pod całe uniwersum.

  Więcej
 • "Imperium kontratakuje" nie tylko dorównało "Nowej nadziei", a wręcz było odrobinę lepsze! Mroczniejszy klimat o wiele bardziej pasuje do uniwersum opanowanego przez despotyczne Imperium, w którym jednak tli się iskierka nadziei.

  Więcej
 • Ciemna tonacja w "Imperium kontratakuje" spowodowała, że saga "Gwiezdnych wojen" dojrzała, nabrała głębi i z imponującej chwilami, ale jednak tylko bajeczki zmieniła się w prawdziwe dzieło.

  Więcej
 • To baśń, pełna dobra, zła i wszechobecnej poetyczności. Do zlewu wylewamy te artystyczne popłuczyny. Mówi się, że nie ma tu miejsca na egzystencjalne pobudki. A może właśnie jest?

  Więcej
 • Mimo upływu lat Imperium kontratakuje wciąż pozostaje dla ogromnej liczby osób na całym świecie filmem wielkim. Mimo iż niektóre sceny, w porównaniu z komputerowymi tworami z Władcy pierścieni czy Matrixa, wyglądają co najmniej śmiesznie, fani przymykają na to oko. Prawdopodobnie dlatego, że to, czym jest część piąta Gwiezdnych wojen, już nie wróci.

  Więcej
 • To rzadki przykład kontynuacji, która nie tylko dorównuje pierwowzorowi, ale jest po prostu lepsza niemalże pod każdym względem. Zmiany w ekipie produkcyjnej ewidentnie odbiły się na jakości, a decyzja nowego reżysera i scenarzysty o zwróceniu się ku mroczniejszemu tonowi była strzałem w dziesiątkę, odświeżającym formułę.

  Więcej
 • Przebicie IV części było trudnym, ale jak się okazuje wykonalnym zadaniem. W V jest jeszcze więcej wszystkiego, za co pokochaliśmy pierwszą przygodę dzielnej ekipy zmagającej się z Lordem Vaderem. Kontynuacja nie dość, że logicznie prowadzi rozpoczęte wątki, to umiejętnie wprowadza nowych bohaterów.

  Więcej