Lokatorka

2021 Film
4.6 10.0 0.0 3
Negatywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać...

 • Recenzje krytyków

  • 5

   Sławomira Łozińska jest fantastyczną aktorką i chętnie zobaczyłbym ją samą przeciw wszystkim. Grająca główną policjantkę Irena Melcer również daje radę. Obie spokojnie poradziłyby sobie, jako dwa uzupełniające się świetnie symbole walki z opresyjnym systemem i machiną polityczną, która doprowadziła do tysięcy ludzkich dramatów. Zamiast tego jednak, będąc głównymi bohaterkami tego filmu, są symbolem czegoś innego. Niedosytu, któremu reżyser nie umiał w scenariuszu w żaden sposób zaradzić.

  • 5

   "Lokatorkę" cechuje narracyjny chaos i chociaż porusza bardzo ważny temat, to jednak nie zawsze umiejętnie sprzedaje emocje, pozbawiając widza większego napięcia. Kino misyjne, dotykające zagadnień społecznych powinno według mnie zawierać większy ładunek emocjonalny wynikający z historii dziejącej się na ekranie, a potem dopiero odniesień do sytuacji w prawdziwym życiu.

  • 3.9

   "Lokatorce" jak powietrza brakuje tkanki filmowej. Jest to obraz, którego idea zaczyna się i kończy na plakatowym haśle lub na wzniosłym cytacie poprzedzającym właściwą projekcję. Film Otłowskiego jest statyczny do granic możliwości, a przy tym męcząco telenowelowy w kreowaniu kolejnych scen.