Bohater

2021 Film
? 10.0 0.0 4
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
7.7
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Podczas dwudniowej przepustki w ręce Rahima trafia torba z kosztownościami - mężczyzna staje przed dylematem, czy przywłaszczyć zgubę, spłacić wierzyciela i zapewnić sobie wolność, czy też postąpić zgodnie ze swoim sumieniem i odnaleźć właściciela.

 • 8

  Trzymający w napięciu dramat społeczny opowiadający o zachowywaniu dobrej twarzy przed innymi z niejednoznacznymi postaciami.

 • 8.5

  Uwielbiam Farhadiego,to zakorzenienie się w problemach społecznych które są wyznacznikiem jego twórczości.Nie sili się na nic nowatorskiego w warstwie wizualnej/tekstowej.Jego film posiada dwa potężne fundamenty-pierwszy to scenariusz,niezwykle angażujący emocjonalnie,rewelacyjnie rozpisany na poszczególne rolę.Drugi to aktorzy,którzy tworzą pełnokrwiste postaci-Farhadi z niezwykłym kunsztem podchodzi do aktorów i widać to na ekranie.Kolejny film,który ugruntował moją miłość do kina irańskiego.

 • 7.5

  NH21. Nie ma żadnego ujścia dla emocji, które prezentuje Farhadi. Siedzimy jak w buzującym kotle i jesteśmy jednocześnie po każdej ze stron. Ta esencja kina Farhadiego jest właśnie najpiękniejsza. Każdy ma swoje argumenty, a rozstrzygnięcie sporu automatycznie warunkuje opowiedzenie się po jednej ze stron. To z jednej strony druzgocące doświadczenie, z drugiej natomiast do bólu życiowe. Takie jest kino tego Pana reżysera i taki też jest "Bohater". Raczej tylko z nazwy, choć czy na pewno?

 • 7.5

  Farhadi buduje rzeczywiste postaci, pokazuje realne problemy, nie trywializuje moralnych problemów. To reżyser, który dużo widzi, ale za dużo pisze.

 • 8

  Porusza naprawdę dobrze masę problemów (m.in. to, jak fałszywe informacje mogą zmienić postrzeganie ludzi na czyjąś osobę), a do tego mocno trzyma w napięciu dzięki nieźle napisanym dialogom oraz przyzwoitej grze aktorskiej.

 • 5

  surowy i męczący film, pomimo ciekawych zagadnień moralnych mało angażujący, wymaga skupienia i koncentracji widza