Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź
6.5 10.0 0.0 13
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Odnalezione ciało zostaje powiązane ze sprawą siostry warszawskiego prokuratora, która zniknęła 25 lat wcześniej.

 • Recenzje krytyków

  • To naprawdę przemyślana produkcja, w której dla mnie jedynym zgrzytem jest fakt, że pewne wątki pozostawiono po drodze samym sobie i nie doczekały się konkretnego wyjaśnienia.

  • Nie powinien rozczarować fanów kryminałów, w których pierwsze skrzypce gra tajemnica z przeszłości. Zawiedzeni nie powinni czuć się także ci, którzy z uwagą i przyspieszonym biciem serca, a także narodową dumą śledzą poczynania polskich twórców filmowych, które mogą odbić się echem na całym świecie. Polska produkcja stoi bowiem na bardzo wysokim poziomie i jest jednym z lepszych seriali zrealizowanych przez naszych rodaków.

  • Nie miałem aż tak wielu oczekiwań i dostałem w sumie solidny tytuł, choć niepozbawiony potknięć oraz niejasności. Podobno pojawiły się plotki o planowanej drugiej serii, ale jakoś tego nie widzę. Typowa europejska produkcja kryminalna bez większych ambicji.

  • 5

   To serial będący definicją przeciętności. W tym sześcioodcinkowcu nie ma nic, co skłoniłoby mnie do kolejnego seansu, chociaż doceniam próbę nakręcenia sprawnego kryminału. Aktorsko i technicznie serial potrafi błysnąć, jednak to, co w kryminale najważniejsze, czyli scenariusz, zwyczajnie zawodzi. Nie wchodzę w głąb lasu, wybaczcie. Zostanę w bezpiecznym domku. "W głębi lasu" to średniak jakich wiele.

  • ?

   To jak na polską produkcję serial naprawdę przyzwoity. Trzyma w napięciu i pozwala widzowi zaangażować się w tę enigmatyczną historię. Mimo to serial nie wybija się ponad przeciętność, a w galerii Netflixa uplasuje się gdzieś po środku jego produkcji oryginalnych. Jeżeli ktoś liczy na prawdziwą petardę, będzie rozczarowany. Jest to raczej produkcja na kilka godzin przyjemnej i prostej rozrywki, która pozwala na chwilę relaksu i sentymentalny powrót do przeszłości.

  • 8.9

   Liczba odcinków, którą zaoferowali nam twórcy jest wręcz idealna. Można odnieść wrażenie, że wszystko było precyzyjnie wymierzone, a każdy kolejny epizod powielał by błędy wielu polskich seriali i wprowadzał niepotrzebne dłużyzny. Jest to jedna z tych produkcji, którą obejrzycie na raz, więc jeśli chcecie włączyć tylko jeden odcinek, bo macie później jakieś plany na wieczór, to najlepiej zrezygnujcie z tych planów. Nie pożałujecie.

  • Rodzime widowisko jest po prostu przeciętne, ale na szczęście krótkie, bo zaledwie sześcioodcinkowe, więc nie zdążyłem się szczególnie wynudzić. Chociaż niewiele brakowało.

  • 6

   Serial jest jednak trochę niewykorzystaną szansą i trudno mi na niego nie patrzeć przez pryzmat tego, czym mógł się stać, a się nie stał. Dla fanów powieści i seriali kryminalnych jest tu stanowczo zbyt dużo dziur i nielogiczności, dla widzów, którzy tym gatunkiem się na co dzień nie pasjonują, na pewno produkcja jest bardziej do przyjęcia i może się podobać.

 • Recenzje użytkowników

  • 5.5

   To zdecydowanie o ocenę lepsza polska produkcja Netflixowa od 1983.Wizualnie piękny,niektóre kadry aż hipnotyzują-praca kamery jak i reżyseria niektórych odcinków wysoko podnosi poprzeczne-NIESTETY-scenariuszowo to bełkot-rozumiem,że scenarzyści musieli przenieść historię z powieści Cobena na polskie realia,ale chyba ten aspekt najbardziej mi przeszkadzał podczas oglądania.Historia absolutnie nie porywa,narracja siada w środkowej części.Aktorsko dobra robota,ale to lepszy średniak i tyle.

  • 5

   Można lubić za klimatyczny soundtrack lat 90., ogólną kryminalną intrygę, letni obóz i wakacyjny vibe, ale czy za resztę? Koniec końców to jednak niestety drętwe dzieło od aktorstwa po scenariusz, a w nim dialogi i dziwne postaci. Mam też nieodparte wrażenie, że można było to jeszcze pociągnąć na kilka dodatkowych odcinków, chociaż w sumie lepiej nie szarżować. Jako wakacyjny mini-serial sprawdzi się.

  • 7

   Solidny kryminał. Bardzo dobry realizacyjnie (zwłaszcza część dziejąca się w latach 90.), poprawny aktorsko.

  • 6

   Nie będę oryginalny - średniak z aspiracjami. Doskonały realizacyjnie, słaby scenariuszowo. Część wątków bez pointy. Grzegorz Damięcki jakoś mnie nie do końca przekonuje, wciąż na jednej minie.