Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Gdy rodzi się zło

2023 Film
Kino 1 mies. temu
7.7 10.0 0.0 3
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
5.5
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Dwaj bracia znajdują opętanego przez demona mężczyznę, który ma wkrótce "urodzić" zło. Gdy próbują pozbyć się ciała szerzą chaos.

 • Recenzje krytyków

  • Nie jest jednak przesadnie brutalny, to nie film z rodzaju serii "Hostel" gdzie przemoc jest wyeksponowana i odgrywa główną rolę. Tu bardziej chodzi o metodyczne szaleństwo. Nie da się przewidzieć kolejnego ruchu filmowców, a każda kolejna scena jest dziwniejsza od poprzedniej. Dokąd to zmierza, pojęcia nie miałam, ale bawiłam się przednio.

   Więcej
  • Czy ten film ma wady? Parę drobnych, które wynikają ze skromnego budżetu. Niewiele lokacji, miejscami nadekspresyjne aktorstwo czy kilkusekundowe ujęcia z samochodu, gdzie widać, że tło było robione na green screanie. Nie zmienia to jednak faktu, że to jeden ze świeższych i ciekawszych horrorów ostatnich lat. Intensywny, makabryczny i bezkompromisowy w pokazaniu świata, gdzie Bóg dawno umarł, zaś zło czeka na swoją chwilę.

   Więcej
  • Demián Rugna bawi się emocjami widza i nie pozwala ani na chwilę odpocząć. Obrazy z koszmarów zostają z nami na dłużej i gwarantują nieprzespaną noc. Uważam, że lepszego komplementu nie można dać horrorowi.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Drodzy Państwo!Poszedłem na seans w piątkowy wieczór z przekonaniem, że obejrzę kino średniej klasy, pośmieje się z kadrów, powytykam błędy na wszelkich płaszczyznach i wyjdę ucontentowany.Zostałem tak mile zaskoczony, to było tak dobre! Duszna atmosfera jest tak wyczuwalna, i na ani sekundę nie ustępuję.Ma swoje scenariuszowe błędy i idzie w sprawdzone rzeczy ale podaje to w tak świetny sposób,niby oczywisty,ale bardzo uderzający w widza.No i "no mercy" dla dzieci-to było mocne i polecam seans.

  • widze, ze Argentynskie horrory staraja sie byc tak samo obrzydliwe jak hiszpanskie :P nie moje klimaty, wole mniej gore, wiecej atmosfery, zawiodlem sie mega

  • Pomysł na fabułę jest intrygujący, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Reżyser Demián Rugna stara się zbudować napięcie, ale często traci tempo i trzyma widza w niepewności bez konkretnego celu. Aktorstwo jest przeciętne, a efekty specjalne mogłyby być lepiej wykonane. Niemniej jednak, film oferuje kilka momentów, które potrafią wzbudzić niepokój. W rezultacie, oceniam ten film na 5/10. https://upvod.pl/filmy/gdy-rodzi-sie-zlo/

  • Argentyńska masakra siekierą i kijem