Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Armagedon

2022 Film
7.0 10.0 0.0 3
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Historia o dorastaniu w Queens w latach 80.

  • Recenzje krytyków

    • Rodzinne szepty i krzyki, choć symptomatyczne, rozkładają się na równi z tłem społecznym, pierwszy plan oddając opowieści o dorastaniu - czasie, w którym wszystko przeżywa się po omacku, bez dostępności sprawdzonych rozwiązań. Nikt nie będzie cię prowadzić brzmią słowa utworu Armagideon Time autorstwa The Clash, spinające muzyczną klamrą początek i koniec filmu.

      Więcej
    • Mam uczucie, że największym osiągnięciem "Armagedonu" jest rel dla pewnego widza. Rel, ta rodzina imigrancka jest jak moja, rel ten Nowy Jork jak go pamiętam i rel to poczucie winy z przywileju.

      Więcej
    • Najlepiej radzi sobie w koherentnym prowadzeniu wydarzeń od jednego miejsca do drugiego, oplatając je bardzo ciekawymi wątkami i tematami, które znajdują swoją uniwersalną prawdę. Zostawia nas z przekonaniem, że nie jest dobrą drogą uciekanie od poczucia winy, ale też warto mieć świadomość tego, co nas otacza i jakie kulturowe uwarunkowania mogą mieć wpływ na nasze otoczenie.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Najnowsze dzieło Graya to piękny ukłon w stronę dzieciństwa spędzonego w Queens.Swoista autobiografia sięga lat 80 która wprowadza wiele reform na tle społecznym,kulturowym czy też politycznym.Powolna narracja prowadzona z perspektywy jedenastoletniego bohatera jest dziecinnie irytująca oraz szalenie ciekawa.To zasługa niesamowicie hipnotyzującego Banksa Repety który swoją kreacją uświadamia widzom ogrom tych reform.Scenograficznie pięknie oddany duch lat 80.I Hopkins w roli nestora rodu-perła.

    • Taki średniak o dzieciństwie reżysera bez oryginalności. Mógł być lepszy gdyby bardziej wykorzystał perspektywę dziecka.