Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Scenarzysta nie zadbał, by przyspieszone tętno interlokutorów szło w parze z sensem wypowiadanych przez nich zdań, stąd rozgadany do granic dialog, który nie skutkuje żadnym uprawnionym epilogiem.

  Więcej
 • Po drodze tu i ówdzie pojawiają się szwy, a nawet miejscami się prują. Nie umniejsza to jednak świeżości dzieła Denis, która innowacyjnością podejścia wciąż może zawstydzić niejednego młodego twórcę.

  Więcej
 • Z pewnością "Niewierna" Claire Denis stanowi interesujące spostrzeżenie, warte refleksji i odpowiedniego dyskursu. To także idealna kontra dla losów bohaterów "Niewiernej" Adriana Lyne'a, których wybory doprowadziły do większej tragedii niż poszukiwanie siebie.

  Więcej
 • W wyważonym tonie, z manierą cierpliwego obserwatora, francuska reżyserka portretuje szczeniackie rozterki dorosłych ludzi, których kusi cielesne pożądanie, a perspektywa podjęcia nietrafnej decyzji miłosnej budzi lęk.

  Więcej