Ulica Strachu - część 2: 1978

2021 Film
6.1 10.0 0.0 4
Pozytywnie oceniony przez krytyków
5.3
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Brutalny morderca terroryzuje przeklęte miasteczko Shadyside i obóz Nightwing, zmieniając beztroskie lato w makabryczną walkę o przetrwanie.

  • "Ulica Strachu - część 2: 1978" jest bardziej autentyczna jako seventisowy slasher niż "1994" jako horror rodem z lat dziewięćdziesiątych. Tym razem reżyserka Leigh Janiak wywiązuje się ze złożonych obietnic, a film spełnia pokładane w nim nadzieje. "Dwójka" świetnie sprawdza się jako hołd dla kempingowych stalk n' slashów, a twórcy ewidentnie czuli na planie letnie wibracje. Całość ogląda się jak jeden z zaginionych retro-horrorów o śródleśnej masakrze.

  • 6.2

    Tu jest całkiem ciekawie, a już na pewno ciekawiej niż w odsłonie pierwszej "Ulic Strachu". Bardziej zaangażowałam się w tę historię i bardziej obchodził mnie los ich bohaterów. Może byli zwyczajnie ciekawsi, zdecydowanie mniej irytujący, może oprawa techniczna produkcji lepiej się sprawdziła. Może pomogła zmiana scenarzysty? Jakkolwiek było zaowocowało to umiarkowanym zadowoleniem z seansu.

  • 6

    Można zaliczyć do pozycji udanych, przynajmniej jak na slasher. Z pewnością jednak nie będzie to produkcja, która przejdzie do historii kinematografii, ale na jeden letni wieczór sprawdzi się świetnie.

  • 5

    Wydaje się produkcją uczciwszą niż 1994. Nikt nas nie mami nostalgią i zabawą gatunkiem. 1978 to niezobowiązująca rozrywka w konwencji grozy z elementami przygodowymi. Momentami jest schematycznie do bólu, ale dzięki dobrze napisanym protagonistkom, można się nawet zaangażować w toczące się wydarzenia.