Aktualizacja serwisu! Sprawdź

Misja Greyhound

2020 Film
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Kapitan Ernest Krause otrzymuje misję przeprowadzenia alianckiego konwoju przez naszpikowany niemieckimi okrętami podwodnymi Atlantyk.

 • 7

  1,5 godziny suspensu i czystej adrenaliny-nie ma może zbyt wiele czasu na rozwinięcie postaci czy tła historii, ale za to zostajemy rzuceni w sam środek oceanu i razem z załogą kapitana Krausego płyniemy przez Atlantyk. Z pewnością nuta świeżości dla spragnionych fanów kina w czasach pandemii. Zdecydowanie na plus.

 • 8

  (7,5) "Piekielnie dobra robota" Może wiele nie jest pokazane bo praktycznie cała akcja toczy się na mostku ale za to atmosfera osaczenia i emocje pierwszorzędne

 • 7

  Bardzo solidny, mocna zasłużona siódemka. Dobre zdjęcia, prawie jak w Dunkierce. Emocjonujący spektakl walki z U-botami. Dobrze dobrana muzyka. Jednak uważam to za niewykorzystany potencjał. Film jest za krótki, przez co akcja leci na łeb na szyję. Niemal cały czas widzimy tylko kapitana w akcji. Dużo się dzieje, owszem jest to dobre, ale brakowało trochę rozciągnięcia akcji, spowolnienia pomiędzy bitwami, dodania fabuły, refleksji. Dla mnie w tych klimatach ideałem jest Okręt z 1981 roku.

 • 5.5

  Wydaje mi się, że problemem Misji Greyhound jest nadzwyczajny wydźwięk ekpresji - chodzi o to, iż pomimo samej otoczki bycia na pełnym morzu twórcy kładą ogromny nacisk na co nowe wybuchy,ataki czy też ruchy kamery,które mają podsycić emocje.Ok-rozumiem to,być może też tak wyglądała bitwa o Atlantyk-jednakże zabrakło mi tutaj jakości-niestety widać mały budżet,wszystko wygląda nadto komputerowo co sprawia,że nie porywa na tyle na ile powinno.Hanks sprawdza się w swojej roli dobrze i tyle.Średnie