Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • To serial, który pozostanie w waszych myślach na długo. Jest poruszający, momentami wręcz porażający, ale również brutalnie prawdziwy. Zmusza do refleksji, choć czasami może powtarzać, zdawałoby się, oczywiste oczywistości. Ale robi to w sposób na tyle nienachalny, a postaci są tak autentyczne, że trudno to w tym momencie uznać za zarzut.

  Więcej
 • Serial "wciągnąłem" jednym tchem w pełni kupując i warstwę narracyjną i realizacyjną, a przede wszystkim wspomnianą konstrukcję i relokacje wątków.

  Więcej
 • Zazwyczaj jest tak, ze seriale i w ogóle produkcje o nastolatkach są infantylne, ckliwe do bólu, dotykające ich problemów w sposób płytki oraz powierzchowny. "Trzynaście powodów" wyróżnia się i brutalnie przypomina, że psychika wchodzącego w życie młodego człowieka bywa czasami zrobiona ze szkła, które może pęknąć z byle powodu.

  Więcej
 • Serial pochłonął mnie i wystarczyły tylko dwa dni na jego ukończenie. Zostawił mnie w smutnym stanie emocjonalnym i chęcią do rozmowy o ważnym, narastającym problemie samobójstw.

  Więcej
 • Było i będzie jeszcze głośno o tym serialu. Dyskusje, które się na jego temat przetaczają, obejmują w mniejszym stopniu kwestie estetycznej, fabularnej i dramatycznej atrakcyjności i nowatorskości.

  Więcej
 • Niestety "Trzynaście powodów" nie odchodzi w blasku i chwale, jednocześnie stając się żywym przykładem na to, że niektórych historii nie warto kontynuować.

  Więcej
 • W tej produkcji nie znalazłam ani świeżości, na którą liczyłam ani tym bardziej dobrej historii. Tym bardziej nie widzę potrzeby tworzenia drugiego sezonu i ciężko mi sobie wyobrazić na czym będzie opierać się jego fabuła.

  Więcej