Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Dobrzy nieznajomi

2023 Film
Kino 25 dni temu
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
7.7
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po spotkaniu z tajemniczym sąsiadem scenarzysta Adam niespodziewanie trafia do rodzinnego domu, w którym odkrywa, że zmarli rodzice nadal żyją.

 • Recenzje krytyków

  • Materiały reklamowe obiecywały czuły intymny homoseksualny romans z intrygującą tajemnicą w tle. A tymczasem film Andrew Haiga jest powrotem do najgorszych skostniałych standardów kina queerowego i jednocześnie emocjonalną pornografią w stylu Joe Blacka, tylko ubraną w szatki intymnego kina niezależnego.

   Więcej
  • Najnowsze dzieło Andrew Haigha w teorii zatem mogło być filmem wyjątkowo dobrym. Zabrakło mu jednak niuansu i trzymania na wodzy emocji, nad którymi tak wybitnie panowała w swoim debiucie Szkotka. Haigh, do tej pory produkujący największe tytuły tylko w Wielkiej Brytanii, tym razem znalazł amerykańskiego koproducenta i być może nadmierna próba skrojenia opowieści pod widza ze Stanów jest odpowiedzialna za tak okrutne wykastrowanie ciekawego pomysłu.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • To film 4 aktorów,to co kwartet Scott-Mescal-Bell-Foy wyprawia przechodzi wszelkie oczekiwania.To role wręcz wybitne(zwłaszcza Foy i Mescal).Narracyjnie intryguje,sporo w tym dramacie fantasy co jest szalenie ciekawe.To przede wszystkim film o utraceniu,o pogodzeniu się z losem,próba odcięcia się od przeszłości po to aby zamknąć te furtkę i pójść do przodu.Nie mamy pojęcia też jak głowa może manipulować naszą percepcją.Po seansie człowiek pozostaje w zawieszeniu,pełen refleksji.Cudowne kino.

  • Metafizyczna podróż po przeszłości, z którą trzeba się pogodzić, aby otworzyć kolejny rozdział w życiu. Bardzo emocjonalna i ładnie nakręcona historia, która będzie dla mnie wyjątkowo trudna do oglądania gdy kiedyś zabraknie moich rodziców.

  • Jeżeli chcecie wybrać się do kina w nadchodzące walentynki na coś romantycznego to przypadkiem nie dajcie się oszukać polskiemu dystrybutorowi i nie wybierzcie seansu "Dobrych nieznajomych" (dziwny ten polski tytuł, ale to nie pierwszy taki przypadek).
   Ten film niszczy emocjonalnie, a jeżeli macie w sobie chociaż odrobinę empatii to przeżuje i wypluje was zostawiając na koniec w zawieszeniu z kłębkiem myśli w głowie.
   Piękne ale niełatwe kino.
   Polecam wybranym.

  • Wszystkie gejowskie filmowe tropy odhaczone, pomost między 80's a teraźniejszością.

  • „Dobrzy nieznajomi” to intrygujący film o niespodziewanych odkryciach i tajemnicach rodzinnych, który wciąga widza w surrealistyczną podróż. Choć nie pozbawiony pewnych niedociągnięć, głównie w zakresie rozwoju postaci, film zasługuje na uznanie za oryginalność i wysiłek w budowaniu atmosfery. Dzięki zaskakującej fabule i solidnej grze aktorskiej, jest to produkcja warta uwagi, choć nie sięgająca szczytów swojego potencjału. Moja recenzja: https://vodfilmy.pl/filmy-online/dobrzy-nieznajomi/

  • Nie poczułem tak, jak chciałem. Aktorstwo pierwsza klasa - zniuansowane. Dwie łezki w oczach, kameralność i symbolika. Gdyby Mescal do mnie zapukał... Marzenie.