Ulica Strachu - część 3: 1666

2021 Film
6.7 10.0 0.0 3
Pozytywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Deena przenosi się do roku 1666 i poznaje całą prawdę o Sarah Fier. W 1994 r. przyjaciele walczą nie tylko o swoje życie, lecz także o przyszłość całego Shadyside.

  • Twórcom należą się brawa za dynamiczne zamknięcie fabuły, lesbijską final girl i wiarygodną scenografię - film wyróżnia się głębokim poczuciem czasu i miejsca, podobnie zresztą jak "Ulica Strachu - część 2".

  • 7

    Po dwóch poprzednich filmach, wielu widzów miało słuszne obawy co do jakości artystycznej ostatniej odsłony Ulicy strachu. Na szczęście trylogia rzutem na taśmę odnosi sukces, finalizując całą opowieść. To wciąż historia skierowana do młodszego widza, ale twórcom należą się pochwały za to, że nie uciekają fabularnie od trudnych tematów związanych ze wstydliwymi epizodami w historii Ameryki. Szkoda tylko, że po kolejnym skoku w czasie z atmosfery wypracowanej w 1666 roku pozostają nici.

  • 6

    Jest oczywiście w "Ulicy Strachu" trochę niedociągnięć, ale trzeba przyznać, że to dobra zabawa. Trylogia, w której historie wzajemnie się przeplatają, łącząc ze sobą tropy postslaherów, slasherów i folk horroru wypadła całkiem zgrabnie. Na duży plus trzeba ocenić również wypuszczanie tych części co tydzień. Być może obejrzenie ich za jednym zamachem nie wywierałoby aż takiego wrażenia.