
Chirurg plastyczny, Robert Ledgard, pracuje nad stworzeniem syntetycznej, ludzkiej skóry. Doświadczenia przeprowadza na tajemniczej kobiecie, którą przetrzymuje w domu.
- Aktorzy: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Jan Cornet, Roberto Álamo i 15 więcej
- Reżyser: Pedro Almodóvar
- Scenarzysta: Pedro Almodóvar
- Premiera kinowa: 16 września 2011
- Premiera światowa: 19 maja 2011
- Ostatnia aktywność: 30 października 2024
- Dodany: 28 grudnia 2017
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
W "Skórze, w której żyje" egocentryzm reżysera osiąga taki poziom, że trudno znaleźć dlań adekwatną metaforę. Kilkanaście ciosów kilofem później można powiedzieć o filmie wiele, ale na pewno nie to, co sugeruje w utworze sam Almodóvar: jego sztuka wcale nie jest "gwarancją zdrowia".
-
Stało się. Pedro Almodóvar nakręcił najsłabszy film w karierze.
-
Zalicza się do ścisłej czołówki najlepszych filmów Almodóvara i jest doskonałym dowodem na to, że Hiszpan ma jeszcze mnóstwo do powiedzenia. To dzieło niepokojące, niełatwe w odbiorze, które nie dla wszystkich okaże się zrozumiałe. Tym niemniej dla tych, którzy dali się już wcześniej wciągnąć w świat reżysera, będzie prawdziwą ucztą.
-
Skóra, w której żyję bywa refleksyjna, bywa smutna i przykra, jednak przede wszystkim sprawia ogromną przyjemność, pozostaje lekka, wolna od sentymentu. Choć wciąż emocjonalnie bogata, a na dodatek zwieńczona uroczo przedramatyzowanym zakończeniem. Celnie wymierzonym we wszelkie niedorzeczności fabuły, w której komedia miesza się z dramatem, a absurd towarzyszy grozie.
-
To także elektryzujące studium szaleństwa. Almodóvar pokazuje jak łatwo przekroczyć cienką granicę między normalnością a obłędem. Obsesja graniczy tutaj z zimnym chłodem, a pełne patosu "wielkie sceny" z rodzajowymi sekwencjami. Twórca "Volver" stworzył precyzyjny, miejscami niebezpiecznie ocierając się o kicz, dopracowany obraz o dużej sile wyrazu.
-
To nadal kochający popkulturę, kicz, zły smak oraz genderową perspektywę Almodóvar, który w swej twórczości wciąż opowiada podobne historie, choć tym razem przyjmuje perspektywę mniej charakterystyczną dla tego stylu.
-
-
Recenzje użytkowników