Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Pod mroczną górą

2014 Film
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Grupa archeologów odkrywa w Północnej Kanadzie zakopany w śniegu głaz z wyrytymi na nim pradawnymi napisami i symbolami. Badacze nieświadomie uwalniają starożytnego wirusa, ściągając na siebie nieznaną chorobę, która szybko dopada całą ekipę. Osamotnienie, paranoja i strach spotęgowany wizjami tajemniczej postaci zaostrzają trawiącą ich epidemię, popychając badaczy do coraz brutalniejszych zachowań.

 • Recenzje krytyków

  • 8

   Są tu echa Cosia Carpentera, ale reżyser kręci własne lody, żeniąc odosobnione stanowisko archeologiczne z mitologią Samotnika z Providence. Tak samo polega na budowaniu nastroju, znienacka atakując krwawymi scenami, które można policzyć na palcach jednej ręki, ale dwie z nich były na tyle efektywne i efektowne, że aż szepnąłem do monitora WTF?!?.

  • 6

   "Pod mroczną górą" pozostaje jednak wciąż dziełem opowiedzianym z wyczuciem przez fana dla fanów. Dla Szostakiwskyja to dopiero druga fabuła, więc brak mu jeszcze maestrii, ale namacalne jest jego głębokie uczucie do gatunku, a to już wystarczający powód, by oczekiwać jego kolejnych dokonań.