7.7 10.0 0.0 4
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

"Sole" to dwukrotnie nagrodzony w Wenecji dramat ze świetną Sandrą Drzymalską w roli ciężarnej polskiej emigrantki Leny, która zgadza się sprzedać swoje dziecko bezpłodnej, bogatej parze. Dogląda jej rówieśnik, Ermanno, spokrewniony z małżeństwem, który uznał dziecko Leny za swoje, bo we Włoszech rodzinna adopcja jest dużo łatwiejsza.

  • "Sole" wyróżnia unikalne, zmysłowo subtelne podejście do tematuchcianego macierzyństwa, lokujące film Sironiego gdzieś na pograniczu włoskiej i polskiej wrażliwości.

  • 8

    To trzymająca za serducho historia o wchodzeniu w dorosłość, gdzie z jednej strony trzeba się zmierzyć z konsekwencjami swoich czynów, a z drugiej chciałoby się być na niekończącej się imprezie, po której nie ma kaca. Tyle, że kac jest zawsze, najczęściej ten moralny, za który przyjdzie zapłacić najwyższą cenę. Szczera i mocna opowieść o niespodziewanym końcu młodości, wolności i stawianiu czoła odpowiedzialności. Kameralne, pozbawione taniego moralizatorstwa i bardzo dobrze zagrane kino.

  • 7

    Sole ostatecznie jednak to nie film kilku ładnych kadrów, choć te oczywiście pozostają w pamięci, a naprawdę urzekający, dobrze zagrany dramat, poprowadzony ze smakiem, bez egzaltacji i klisz. Może to nie bezprecedensowe osiągnięcie w szeroko pojętym kinie o rodzicielstwie, leniwe tempo rozwoju historii zapewne nie trafi w gusta każdego, jednak jest to sprawne, szanujące widza kino niezależne, które zaprowadzi Was w ciekawe rejony, jeśli tylko ufnie podążycie za reżyserem i jego bohaterami.

  • ?

    Przedstawia pejzaż stłumionych pragnień, dojrzewania w rytm wolnej elektronicznej partytury Teoniki Rożynek. To triumf chłodnej, skromnej poezji, nad płomiennością temperamentu. Warto ten film poznać i doświadczyć, bo otwiera oczy na istotną w życiu każdego człowieka kwestię przywiązania i potrzeby miłości.