Wyspa Bergmana

2021 Film Premiera 12 dni temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Para amerykańskich filmowców Chris i Tony przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła...

  • Recenzje krytyków

    • Jak powiedziała pewna całkiem mądra osoba - to kino letnie. Pozwalające przyjemnie się zrelaksować i na chwilę odciąć od problemów, ale nie zostawiające żadnego śladu w pamięci widza. No, może poza wspomnieniem uśmiechu poparcia, gdy zirytowany ciągłymi pytaniami o Ingmara pochodzący z Fårö Jonas parodiuje Mistrza Kina i kończy monolog doniosłym "Fuck Bergman!". No i Vicky Krieps to jedna z najwspanialszych i najnaturalniejszych osób we współczesnym kinie i dla niej warto oglądać każdy film.

  • Recenzje użytkowników

    • 6

      NH21. Przeżywanie tego filmu w obrazie i dźwięku to czysta przyjemność, wywołująca u mnie potrzebę podróżowania, odkrywania właśnie takich miejsc oraz bycia gdzieś... daleko... Między innymi właśnie za to kocham kino. Hansen-Løve udało się przenieść mnie duszą i ciałem na Faro – tak pięknie zostało to sfilmowane. Cholernie jednak żałuję tej banalnej intrygi, bo problemy, które są nam prezentowane, należą do pierwszych lepszych opowiastek z kioskowych gazet.