Amerykański psychiatra wchodzi w psychologiczną grę z Hermannem Göringiem, by zdobyć niezbite dowody jego winy.
- Aktorzy: Russell Crowe, Rami Malek, Michael Shannon, Richard E. Grant, Leo Woodall i 10 więcej
- Reżyser: James Vanderbilt
- Scenarzysta: James Vanderbilt
- Premiera kinowa: 28 listopada 2025
- Premiera światowa: 24 września 2025
- Ostatnia aktywność: 18 stycznia
- Dodany: 12 października 2025
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
WięcejNiejeden historyk będzie tu pewnie zgrzytał zębami na nieścisłości, jeżeli jednak nie podejdzie się do tego jak do lekcji historii, to można interesująco spędzić czas. Film jest bardzo klimatyczny i ma dobre tempo, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się być przegadanym klocem. Ja nie dostrzegłam żadnych dłużyzn, narracja płynnie przechodzi od kameralnych scen w celi więziennej do wypełnionej ludźmi sali sądowej.
-
WięcejJest to moim zdaniem rewelacyjny film, chociaż nie idealny historycznie, na wprowadzenie nowych adeptów w tę historię. Jest on na wskroś amerykański, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to produkcja, która może zachwycać, może porywać grą aktorską czy scenariuszem, a potem przekazać prawdy historyczne, które z tego wszystkiego są najważniejsze.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Dość typowy Oscarbait, przy czym fragmenty dot. Holokaustu robią ogromne wrażenie, jakby żywcem wyjęte z "Nocy i mgły" Alana Resnaisa. O dziwo, najgorzej wypada aktorstwo, bo ani Malek, ani Crowe specjalnie nie błyszczą, w przeciwieństwie do Michaela Shannona. Ocena może nieco zawyżona, ale oglądało się świetnie, bo Hollywood coraz rzadziej kręci takie oczywiste, ale sprawnie zrealizowane wielkie kino historyczne.
-
Więcejnależy bardziej traktować jako solidną lekcję historii niż wybitne dzieło filmowe, chociaż fakt że unika ograniczania się do dramatu sądowego jest godne pochwały
-
6,5/10, mimo że hollywoodzki do bólu... Ale za to Russell Crowe bardzo przekonujący! (tylko za gruby w drugiej połowie filmu).
-
6.53 stycznia
- Skomentuj
-
-