
Na pięknej wyspie Capri objawia się Partenope, kobieta idealna, która swą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom.
- Aktorzy: Celeste Dalla Porta, Stefania Sandrelli, Gary Oldman, Silvio Orlando, Luisa Ranieri i 9 więcej
- Reżyser: Paolo Sorrentino
- Scenarzysta: Paolo Sorrentino
- Premiera kinowa: 14 marca
- Premiera światowa: 21 maja 2024
- Ostatnia aktywność: 26 kwietnia
- Dodany: 31 stycznia
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
"Bogini Partenope" niby jest tym, czego należało się spodziewać po Sorrentino, ale inaczej rozkłada akcenty. O wiele bardziej czuć tu melancholię i poczucie przemijania, nadal jest bardzo refleksyjny oraz piękny wizualnie. Coś czuję, że jeszcze do tego Neapolu wrócę i to prędzej niż się wydaje.
-
Bogini Partenope może nie trafi do ścisłej czołówki filmów Paolo Sorrentino, ale nie można jej odmówić wartości. To w końcu czarodziej kina, którego magii trudno się oprzeć. Poetyckość, absurd, lekki uśmieszek rzucany widzowi zawsze ujmują w jego obrazach.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Życie zaczyna się porodem w wodzie, a kończy mistrzostwem Włoch dla Napoli. Od reżysera erotomana trudno oczekiwać spójnej narracji i sensownego scenariusza. Za to dobór aktorki, kostiumy, budowanie napięcia erotycznego i kompozycja perwersyjnych seksualnie scen - pierwsza klasa.
-