Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Kolor purpury

2023 Film
DVD 1 mies. temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
5.0
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Film jest muzyczną adaptacją twórczości Alice Walker. Główną bohaterką jest Afroamerykanka mieszkająca na Południu na początku XX wieku. Widzowie obserwują, jak czarnoskóra kobieta walczy i broni swoich praw przez całe życie, znajdując wsparcie i siłę w siostrzanej społeczności.

 • Recenzje krytyków

  • Czy była potrzebna ekranizacja musicalowej wersji "Koloru purpury"? Odpowiedź będzie zaskakująca, ale... tak. Świetnie zaśpiewana i zagrana, nie traci nic ze swojego emocjonalnego ciężaru, zaś piosenki nie są wciśnięte na siłę. Energiczne, oszałamiające i miejscami mocne kino.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Sztuczne, słabo wyreżyserowane, nie wykorzystujące dobrze formy musicalu z okropnie nierównym tempem. Pasję włożono tylko w parę elementów.

  • Długo czekałem na seans.Początkowo czarny koń we wczesnych prognozach sezonu nagród okazuje się być dość poprawną adaptacją broadway'owskiego musicalu.Poprawne jest tu naprawdę wszystko,od scenografii po kadry i aktorstwo - wymuskane wręcz do granic kiczu, ale na szczęście tej granicy nie przekracza. I o ile niektóre występy aktorskie są niezłe tak nie rozumiem zachwytów również i nad tą sferą.Przyznaje, że seans minął mi w miarę znośnie ale pozostawił niesmak. Zbyt plastikowe te kolory purpury.