Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Fin del mundo?

2023 Film
Kino 5 dni temu
? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Waldi i jego trzy siostry mieszkają w starej willi pod miastem, a w piwnicy ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Cała rodzinka cieszy się wspólnymi śniadaniami i domowym ciepłem, dopóki Waldi nie odkrywa w sobie nadprzyrodzonych mocy. Wtedy niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając zmarłych rodziców do uruchomienia swoich znajomości w zaświatach.

  • Prowadząc rozmowy o najnowszym dziele Dumały, często stawiałem się w roli jego obrońcy. Jest to bowiem propozycja odważna, poniekąd drapieżna w podejściu do konwenansów. Fin del Mundo? jest wręcz antytezą podręcznikowego przykładu.

    Więcej
  • hciałoby się pielęgnować takie kino. Powinno być pod ochroną. Jestem pewien, że w momencie kiedy zabraknie w kinie miejsca dla takich kreatorów, kolorowych ptaków, jak Piotr Dumała, moja praca trochę straci sens. Krytyk jest również po to, żeby zobaczyć i wspierać. Opisywać inność.

    Więcej
  • Mimo wszystko seans Fin del mundo? będę wspominał wyjątkowo ciepło. Przede wszystkim dlatego, że film Dumały - jako jeden z niewielu filmów z tegorocznej selekcji gdyńskiego konkursu głównego - nie traktuje ani siebie, ani widza poważnie. Pozwala sobie na szaleństwo.

    Więcej