Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Menu

2022 Film
7.0 10.0 0.0 21
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Na prywatnej wyspie ma odbyć się uczta przygotowana przez Juliana Slowika - kulinarnego celebrytę, szefa wszystkich szefów kuchni. W biesiadzie weźmie udział grupa smakoszy - a także Margot, osoba towarzysząca w tym gronie, ignorantka w sprawie smaku. Gastronomiczna celebracja będzie pełna niespodzianek. I nie każda z nich okaże się przyjemna. Akcja już niebawem przybierze mroczny obrót.

W "Menu" jest, wbrew pozorom, wiele: horror, tv, noir, akcja, nawet melodramat. Co stolik to coś innego. Trwonimy zapłacony czas na wyspie. Nierówne sceny nadają taśmie chropowatości. Piątek wieczór. Długo po rozpoczęciu filmu wciąż wchodzą ludzie. Zelotyzm Houlta i ignorancja Taylor-Joy: skrajne punkty stołu. Zachwyt dla artystowskich gestów i usta mlaskające niedosytem. Czy z dwóch innych nierozumiejących się wysp patrzymy na inne konstelacje gwiazd? Albo „wysp tych nie ma”? Klaśnięcie.

Komentarze 0

Nie znaleziono komentarzy.
ma jeszcze 1 wpis dla tego filmu. Zobacz wszystkie wpisy