Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Przeciągnięta i często niezamierzenie śmieszna laurka mimo, że przez cały czas chce być traktowana poważnie.

 • Propagandówka godna Biura Propagandy KC PZPR. Jednowymiarowa hagiografia Gierka, który niczym rycerz walczy ze wszystkimi złymi tego świata: złymi bojarami, wojskowymi, Rosjanami, finansistami, ekonomistami (ci są najgorsi XD). Jednym ze scenarzystów jest skrajnie lewicowy felietonista, także obowiązkowo dostajemy przekaz propagandowy - kredyty zawsze spoko, a ekspertów ekonomicznych nie słuchać, bo są beee. Paździerz.

 • Gierek - dobry. Jaruzelski - zły. Żenująco jednostronny fałsz historyczny. Realizacyjnie po najmniejszej linii oporu. Wyróżnia się co najwyżej niezłymi rolami.

 • Bardzo odważny film formalnie, poruszający się na granicy kiczu. Ciekawie zbudowane postacie. Mimo fatalnego scenariusza i propagandowych skłonności producenta ogląda się to bardzo dobrze. Świetny duet Stankiewicza z Pawlickim, tworzą parę bohaterów rodem z filmów o żandarmie Cluzo. Uśmiałem się na seansie przednio. Polecam

 • ABSOLUTE GIEREK EXPERIENCE

 • Bardzo spokojny film. Podobały mi się wątki kulturowe z innych krajów, taka wymiana doświadczeniami i tradycjami. Ładna scenografia, szklaneczki i wystrój gabinetu czy też mieszkania Marzenki genialne. Na filmie się rozluźniłam i miło spędziłam ten czas.

 • Bardzo dobry film. Można opowiedzieć ciekawie historię, można i Gierek w ciele Miśka Koterskiego pokażuje, że można. Super odegrana rola, na prawdę się do niej przygotował i pokłony dla niego ;)

 • Film da się obejrzeć , Michał Koterski nawet to dobrze zagrał. Myślałem ze zrobi z tego komedie ale jest OK

 • Gierek nie ma wad, a w dodatku jest supernaiwny, słaby aktorsko, antagoniści wyjęci z kreskówki dla dzieci, dialogi brzmiące jak monologi, kiepska inscenizacja, praktycznie, każdej sceny, ale ten film jest tak uroczy, że aż nie wiem czy nie obejrzę go jeszcze raz

 • Akcja filmu jest bardzo spokojna, ale nie nudna! Pasuje zdecydowanie do całego wydźwięku i wprowadza w przyjemny nastrój. Dużym zaskoczeniem jest tutaj Koterski, grający samego Gierka. Aktor znany raczej z mało poważnych ról, nagle przedstawia nowe oblicze, w którym sprawdza się fenomenalnie. Mam nadzieję, że pozostanie na tej drodze ;) Duże wrażenie zrobiła na mnie scenografia. Mieszkanie Marzenki jest wręcz niesamowite i cudownie oddaje klimat tamtych czasów!

 • Film inspirowany faktami, nie dokument ;) A więc jeżeli chodzi o ogólny wydźwięk, to na prawdę ok się oglądało. Zabawny język, taki jakim na prawdę posługują się moi dziadkowie, sprawiał, że film dawał wrażenie autentycznej historii tamtych czasów. Scenografia jak za prlu czyli króluje kiczowatość, wszystko jest szare i smutne. Fabuła jest ciekawa, nie za szybka, nie za wolna. Ciekawe wątki kulturowe innych krajów, jak np. kiedy to towarzysz Breżniew zwraca się do Gierka "Edwardzie Adamowiczu"

 • Dobrze zrobiony film oparty na faktach. Pokazujący zupełnie inne oblicze polityka, dla którego nie straszne jest obieranie ziemniaków ;) Koterski na prawdę tutaj zaskakuje, do roli przygotował się znakomicie i w pełni oddał charakter towarzysza Gierka. Oraz jego genialna sekretarka Marzenka - ikona prlu pod względem ubiory i fryzury. Bardzo ciekawie opowiedziana cała historia i mimo iż film jest dosyć długi, to oglądało się go bardzo dobrze. Polecam ;)