Biały Tygrys

2021 Film
5.8 10.0 0.0 5
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.6
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Ambitny kierowca z Indii wykorzystuje swój spryt, aby wyrwać się z biedy i wejść na sam szczyt.

 • 6

  Biały Tygrys to bardzo poprawna historia od zera do bohatera i również bardzo przykra opinia o indyjskim społeczeństwie i hierarchii jaka tam panuje.Te dwa aspekty są dobrze nakreślone scenariuszowo.Narracyjnie film jest mocno poszarpany,momentami mam wrażenie jakby twórca nie wiedział w jaki ton uderzyć i miesza parę stylistyk i gatunków co nie wychodzi jakoś dobrze.Miałem też poczucie,że poza główną rolą reszta postaci jest dość miałkich.To niezła pozycja,jednakże po seansie szybko się ulatnia

 • 5

  Dziwne rzeczy się z tym filmem dzieją, bo o ile cały czas dobrze działa pokazywanie społecznych dysonansów, o tyle dramaturgicznie jest bez wyrazu. Nie tylko nie obchodzi mnie los nikogo w tym filmie, ale jeszcze często zdarza się zakrzyknąć nad dziwacznością i niekonsekwencją postaci, bo każdy potrafi zmienić się na potrzeby sceny i w przeciągu sceny. Zdarza się, że przekazuje ciekawe spojrzenia na Indie i ma całkiem oryginalny vibe. Mógłby jednak być krótszy i ostatecznie bardziej zwarty.

 • 6

  Do kluczowego, przełomowego momentu film bardzo solidny i dobrze oddający klimat wielkich i biednych Indii. Później za bardzo przeszarżowany, zbyt hollywoodzki.

 • 5

  widać książkowy oryginał

 • 5

  Mało oglądam indyjskich filmów, więc było to coś świeżego, zakończenie też całkiem satysfakcjonujące, szkoda że wcześniej jest monotonnie. Przeszkadza też stylistyczna niekonsekwencja i narracja.