Szkoła czarownic: Dziedzictwo

2020 Film
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
4.8
Negatywnie oceniony przez użytkowników

"Szkoła czarownic: Dziedzictwo" to kontynuacja przebojowego filmu fantasy "Szkoła czarownic" z 1996 roku. W najnowszej produkcji Blumhouse główna bohaterka, Lilith, trafia do nowej szkoły po tym, jak przeprowadziła się do domu ojczyma. Lilith dołącza do grupy nastoletnich czarownic. Dziewczyny eksperymentują z czarami i magią. Podobnie, jak w pierwszym filmie "Szkoła czarownic" także w tej kontynuacji początkowa zabawa i ekscytacja nowymi mocami zaczyna przybierać bardzo mroczny obrót.

  • Całość ogląda się właściwie jak reboot, przynajmniej w pierwszej połowie, w drugiej rolę cameo zalicza jedna z aktorek zaangażowanych w powstanie oryginalnej "Szkoły...". Perspektywa kolejnej kontynuacji zdecydowanie wisi w powietrzu. Nie ma sensu się jej bać - to reakcja godna skostniałego tradycjonalisty. "Dziedzictwo" jest inne, w porównaniu z pierwowzorem, i chwała mu za to.

  • 4.1

    Nowe uczennice "szkoły czarownic" nie są tajemniczymi gotkami, to raczej "wiedźmy z Instagrama" i na pewno w 2020 roku będzie mogło się z nimi utożsamiać znacznie szersze grono osób, ale wyplewienie z tej historii mroku, sprawienie, że wygląda łagodniej od "Chilling Adventures of Sabrina" to chybiona decyzja.