Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Końcowa scena staje kwintesencją całego filmu, gdy pasja musi zostać odłożona na boczny tor, a główny bohater musi zmierzyć się z brutalną i wcale nie filmową rzeczywistością.

  Więcej
 • Dla mnie "Amator" to najlepszy film Kieślowskiego, który mimo lat zadaje bardzo aktualne pytania o kwestie moralne i etyczne. Pokazuje jak wielka jest odpowiedzialność przed artystą, który chce tworzyć w zgodzie z samym sobą. A nie jest to wcale takie proste, mimo zmiany systemu oraz braku cenzury.

  Więcej
 • Inaczej niż w przypadku "Blizny" czy "Personel" Kieślowski wszedł na plan świadomy celu, który zamierzał osiągnąć, i - jak twierdzi - natychmiast odnalazł właściwy ton. Przede wszystkim miał obok siebie zaufanego przyjaciela, odtwórcę roli Filipa Mosza - Jerzego Stuhra.

  Więcej
 • Do tej pory nie ma i nie było w całej dekadzie lat 70. XX wieku filmu, który w sposób tak niezwykle konsekwentny i wyrazisty sportretowałby naszą rzeczywistość.

  Więcej