Z pianą na ustach

2017 Film
7.2 10.0 0.0 3
Pozytywnie oceniony przez krytyków
5.8
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Były oficer policji podejrzewa swoją żonę o zdradę. Na domiar złego jego ukochane psy zarażone wścieklizną zagrażają całemu miasteczku.

  • 7.5

    Dzieło krótkie, ale intensywne. Dostarcza satysfakcjonujących bodźców audiowizualnych, a przy okazji oferuje dość dobrą opowieść. Zdecydowanie wart poświęconego mu czasu, dlatego korzystajcie, póki grają go w kinach.

  • 7

    Miło więc na to wszystko patrzy się z dwóch powodów - metafora zaszczutego, ale też i wykastrowanego fizycznie i emocjonalnie mężczyzny otoczonego przez wściekłe zwierzęta jest czytelna dzięki stronie narracyjnej i formalnej. A to dużo - można byłoby się przecież wykąpać w morzu pretensjonalności.

  • 7

    Piąty film w dorobku Nordsa posiada w sobie nurtującą chropowatość kina skandynawskiego i cierpki fatalizm świata znany z filmów współczesnych reżyserów rosyjskich. Produkcja została nagrodzona podczas 40. Festiwalu Filmowego w Moskwie specjalnym wyróżnieniem rosyjskich krytyków filmowych "za artystyczne podejście do problemów współczesności" - choć dylematy i emocje towarzyszące bohaterom są tak samo aktualne niezależnie od czasów.