Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Tatuażysta z Auschwitz

2024- Serial
1 mies. temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Serial "Tatuażysta z Auschwitz" jest inspirowany prawdziwą, wzruszającą historią Lalego i Gity Sokolovów. Lali znalazł się w Auschwitz-Birkenau w 1942 roku i wkrótce po przybyciu został jednym z tatuażystów, których zadaniem było nanoszenie numerów identyfikacyjnych na ramiona współwięźniów. Pewnego dnia, tatuując numer na jej ramieniu, Lali poznaje Gitę. Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, co daje początek niezwykle odważnej, przejmującej i głęboko ludzkiej historii.

  • Recenzje krytyków

    • Trzy miesiące po premierze "Strefy interesów", zdystansowanego i formalnie zdyscyplinowanego filmu na temat zagłady, dostajemy kolejną realizację, umiejscowioną tym razem na przeciwnym biegunie stylistycznym. "Tatuażysta z Auschwitz" to Holokaust uszyty z oczywistych wzorców gatunkowych i emocjonalnej przejrzystości właściwej kulturze masowej. Obydwa tytuły mogą stać się dziś przyczynkiem do dyskusji na temat etyczności twórczych wyborów przy procesie ekranizowania zagłady.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Rozumiem zarzuty. Że gdzieś mija się z prawdą historyczną. Itp. Ale to melodramat. Nie reportaż. Próchniak wspaniała. Keitel też.