Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Oponent

2023 Film
? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
5.8
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Główny bohater Iman ucieka wraz z rodziną z Iranu i zamieszkuje w ośrodku dla imigrantów na północy Szwecji. W swoim kraju był zapaśnikiem, postanawia więc wstąpić do lokalnego klubu zapaśniczego, licząc, że zwiększy tym samym szanse na stały pobyt w Szwecji. Łamie jednak w ten sposób obietnicę złożoną wcześniej żonie: obiecał jej nigdy już nie uprawiać wrestlingu. Kryje się za tym tajemnica, przez którą jego rodzina musiała opuścić Iran.

W Oponencie Alami ponownie kreśli niejednoznaczny moralnie i gorzki w wymowie obraz jednostki pogubionej. Uwikłanej w pajęczynę powiązań i pragnień, między uczuciami a rodziną, powinnościami a potrzebami. Między tym, co zewnętrzne, a tym, co wewnętrzne. Ta ostatnia dychotomia jest zresztą wyjątkowo niejasna, bo jak odnaleźć to, co wewnętrzne, kiedy cały świat wciąż czegoś od ciebie wymaga? Gdy nie istnieje coś takiego jak stabilność i pewna przyszłość?

Więcej

Komentarze 0

Nie znaleziono komentarzy.