Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Podbić Kongres

2019 Film
? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Cztery zdeterminowane kobiety - w tym Alexandria Ocasio-Cortez - rzuciły wyzwanie bogatym politykom i stanęły w 2018 r. do wyścigu o miejsca w Kongresie USA.

  • Recenzje krytyków

    • Nie jest szczególnie odkrywczym dokumentem politycznym, Lears brakuje też autorskiej agresji, która mogłaby uczynić z jej filmu nośny, progresywny manifest. Film sprawdza się więc przede wszystkim jako prezentacja oddolnego ruchu młodych demokratów i materiał budujący pozytywny wizerunek Alexandrii Ocasio-Cortez.

      Więcej
    • Całe to bardzo przyjemne doświadczenie prowadzi jak po sznurku do momentu, w którym film się kończy, a my czujemy, jakbyśmy naprawdę dobrze znali ludzi, których celem jest zmienić świat i którzy z dużą dozą prawdopodobieństwa świat ten w jakiś sposób zmienią. Jest to powód, dla którego moim zdaniem każdy mniej lub bardziej zainteresowany polityką powinien zobaczyć Podbić Kongres, nawet jeżeli nie ruszą go elementy emocjonalne filmu i nie interesuje się ogółem kinematografii światowej.

      Więcej
    • Po stronie formalnej czuć jednak telewizyjność całej produkcji. Nadużywane są zdjęcia z drona, w tle gra nazbyt dramatyczna muzyka, a często nachalne cięcia powodują, że wybijamy się z bardzo dobrze zbudowanej dramatycznie historii. Szkoda - bo narracja, szczególnie w wątku Ocasio-Cortez, jest zbudowana po mistrzowsku i świetnie balansuje między patosem, a tak znamienną w politycznym życiu Alexandrii "zwyczajnością".

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Bardzo rozbudowany dokument, ukazujący ciekawe i niekoniecznie znane kulisy oddolnych ruchów politycznych. Fascynujące.

    • Trzeba było wyciąć resztę bohaterek i skupić się wyłącznie na AOC. Film byłby dzięki temu ciekawszy i nie byłoby tyle dziur narracyjnych w drugiej połowie.