Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Dr House

2004-2012 Serial
? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.

  • Stanowi zarówno esencję, jak i polemikę z ideą serialu medycznego. Z jednej strony jest w nim bowiem to, co w każdej szanującej się serii medycznej: wartka akcja, grupa charakterystycznych postaci, budzące zainteresowanie perypetie, dobre aktorstwo, ładne zdjęcia, powtarzalne, ale sprawnie skrojone scenariusze kolejnych odcinków. Z drugiej jednak strony, metaforycznie rzecz ujmując, podręcznik pt. "Anatomia serialu medycznego", został przez nich zamknięty z głośnym trzaskiem okładek.

    Więcej
  • Kiedy serial adresowany do masowej widowni zyskuje nie tylko wysokie oceny krytyków, ale i doczekuje się debat akademickich na swój temat, mamy do czynienia z sytuacją, która daje do myślenia. Tym bardziej, że tytułowy dr House, sprawca całego zamieszenia, wydaje się podkopywać wszystkie nasze wyobrażenia o typowym, porządnym bohaterze popowych opowieści.

    Więcej
  • Oglądając pierwszy sezon nie znalazłem wielkich jego minusów. Jedynie, co mogę zarzucić, to schematyczność akcji każdego odcinka.

    Więcej