Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Przysięga Ireny

2023 Film
Kino 2 mies. temu
? 10.0 0.0 0
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Trwa II wojna światowa. 19-letnia Irena w wojennej zawierusze traci kontakt z rodziną. Siłą zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej sytuacja polepsza się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer - major SS. Zafascynowany rezolutną dziewczyną mężczyzna zauważa, że pracuje ona ponad swoje siły i awansuje ją w strukturze fabryki. Irena przejmuje nowe obowiązki w kuchni, a później także dostaje za zadanie zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów.

  • Recenzje użytkowników

    • Polska pielęgniarka sprawiedliwą wśród narodów świata. Przejmująca historia wojenna, świadectwo zbrodni niemieckich. Mocne sceny. Widoczny niski budżet, słaba scenografia, kostiumy, przeciętne aktorstwo. Brakuje promocji i szerszej dystrybucji.

    • Ma w sobie trochę z poprawnego filmu historycznego do puszczenia w szkole, ale prawdziwość historii ciągnie film i mimo wszystko jest on zrealizowany poprawnie.