Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Vincent musi umrzeć

2023 Film
Kino 10 dni temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.5
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Vincent musi umrzeć, choć nikt za bardzo nie wie dlaczego. Jeszcze przed chwilą był wcieleniem przeciętności - pracował w korporacji, umawiał się na randki z Tindera, mieszkał w normalnym mieszkaniu i chodził na piwo z kumplami. Pewnego dnia zostaje jednak zaatakowany w pracy przez stażystę, który po całym zajściu nie jest w stanie powiedzieć nic o swojej motywacji. Kolejnego dnia Vincenta próbuje zabić ktoś inny. A kolejnego inny.

 • Recenzje krytyków

  • Niepozornie wyglądający Vincent musi umrzeć to dzieło jednocześnie inteligentnie zabawne i pouczające. Nie zamienia się przy tym w ckliwą opowiastkę, rodząc sztampowe morały. Film prezentuje się warstwowo, a zastosowane przez Castanga chwyty sprawiają, że do jądra dokopujemy się bez wysiłku i niepostrzeżenie.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Spodobało mi się końcowe ujęcie z opaską na oczach. Gdy będziemy zaślepieni, zawistni, źli, to doprowadzimy tylko i wyłącznie do zagłady... Świata oraz nas samych.Czasami czuję się jakby ludzie nie mieli nic do zaoferowania, prócz swego jadu, co zostało trafnie zobrazowane. Bardzo wartościowy, nieprzekombinowany film. Interpretować można do woli. Ja w tym filmie zobaczyłam to, co widzę
   w społeczeństwie.