Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Obudź się

2022 Film
Kino 10 dni temu
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Zosia jest nastolatką wychowywaną przez brata Bajzla, który obraca się w środowisku kibiców piłkarskich. Po jednej z bójek chłopak zapada w śpiączkę. Zosia zaczyna wierzyć, że pomóc może mu tylko kibicowska flaga przeciwnej drużyny. By ją zdobyć, idzie do domu jej lidera, Cygana. Na miejscu razi go paralizatorem i stawia żądanie: albo jego kumple oddadzą flagę, albo on zginie. Z każdą mijającą godziną atmosfera staje się coraz gęstsza, a sytuacja coraz bardziej dramatyczna...

  • Pomimo braku napięcia, które mogłoby pozwolić bardziej zaangażować się w historię, czuć emocje głównych bohaterów, co jest tutaj najważniejsze. Pomysł na fabułę był naprawdę interesujący, jednak ostatecznie wydaje się nie być dopracowany. Chociaż jest tu trochę niedociągnięć, Obudź się wypada całkiem pozytywnie, a Filip Dzierżawski udowadnia, że potrafi tworzyć filmy fabularne. Jego debiut w tym gatunku, choć nie jest idealny, to daje nadzieję na kolejne, jeszcze lepsze produkcje.

    Więcej