Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Orlando - moja polityczna biografia

2023 Film
Kino 21 dni temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

"Orlando - moja polityczna biografia" to swobodnie odwołująca się do Wirginii Woolf podróż przez meandry współczesnej kultury, poezji, sztuki i praktyk artywistycznych. To apoteoza emancypacji, widzialności i kulturowej rebelii. Film Preciado jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia w rozumieniu własnej i cudzej seksualności oraz tych, które z tego powodu stają się politycznymi ofiarami patriarchalnej i konserwatywnej władzy.

  • Półtoragodzinna dokufikcja hiszpańskiego intelektualisty przypomina ideologiczny manifest, w którym buntowniczy ton i oskarżenia pod adresem psychiatrii, sądownictwa czy kapitalizmu mieszają się z absurdalnym humorem oraz parodią. To kino queerowe w obu znaczeniach: pierwotnym - osobliwe i dziwaczne - oraz współczesnym - opowiadające o nieheteronormatywności, stworzone przez osoby LGBT.

    Więcej