Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Serwis w nowej odsłonie

Wpis
 • Rodzaj: Serwis
 • Dodany: 15 grudnia 2022

Witajcie!

Prezentujemy nową wersję serwisu. To największa aktualizacja w historii serwisu. Dodaliśmy dużo nowości. Część z nich to Wasze sugestie. Koniecznie sprawdźcie co się zmieniło!

Tagi

Dodaliśmy możliwość tagowania filmów, seriali i programów! Tagi to sposób na własne oznaczanie i kategoryzowanie filmów, seriali i programów oraz każdego pojedynczego seansu. Dla każdego obejrzenia możecie (obok oceny, polubienia, recenzji i daty) dodać tagi. Zastosowanie tagów jest bardzo szerokie i tylko od Was zależy jak je wykorzystacie. Np. można tagować miejsce gdzie obejrzeliśmy film, serial lub program (kino, vod, telewizja, festiwal itp.), z kim obejrzeliśmy film, serial lub program, dodatkowe wrażenia z seansu czy cechy filmu, serialu lub programu.

Na swoim profilu zobaczycie użyte przez Was tagi (nowa strona "Tagi"). Możecie następnie wejść na profil tagu i zobaczyć Wasze obejrzenia z wybranym tagiem. Np. jeżeli tagujecie filmy obejrzane w kinie, to możecie wejść na odpowiedni tag (np. "kino") i zobaczyć wszystkie filmy, które obejrzeliście w kinie.

Możecie również zobaczyć tagi użyte przez Waszych obserwowanych użytkowników (nowa strona "Tagi" w głównym dziale "Obserwowani") i zobaczyć ich obejrzenia z wybranym tagiem: https://mediakrytyk.pl/obserwowani/tagi

Możecie też zobaczyć tagi użyte przez wszystkich użytkowników (nowa strona "Tagi") i zobaczyć ich obejrzenia z wybranym tagiem: https://mediakrytyk.pl/tagi

Dodatkowo na profilach filmów, seriali i programów możecie zobaczyć tagi użyte dla danego filmu, serialu lub programu (nowa strona "Tagi") i zobaczyć obejrzenia z wybranym tagiem dla tego filmu, serialu lub programu.

Ponadto możecie filtrować po tagach strony "Obejrzane", "Dziennik" i "Recenzje" na profilach użytkowników oraz stronę "Użytkownicy" na profilach filmów, seriali i programów.

Ponieważ dla tagów stworzyliśmy dedykowaną funkcję, nie ma już konieczności dodawania tagów w recenzjach. Dodaliśmy miejsce gdzie można łatwo przenieść tagi z recenzji do tagów:
https://mediakrytyk.pl/ustawienia/tagi

Kalendarz

Dodaliśmy kalendarz. Kalendarz to miejsce gdzie możecie zobaczyć premiery filmów, seriali i programów oraz obejrzane filmy, seriale i programy z podziałem na dni, miesiące i lata.

Kalendarz ma trzy zakładki: "Wszyscy", "Obserwowani" i "Moje". W pierwszej zakładce zobaczycie wszystkie premiery filmów, seriali i programów oraz obejrzane filmy, seriale i programy przez wszystkich krytyków i użytkowników. W drugiej zakładce zobaczycie premiery filmów, seriali i programów, które chcą obejrzeć Wasi obserwowani oraz obejrzane filmy, seriale i programy przez Waszych obserwowanych. W trzeciej zakładce zobaczycie premiery filmów, seriali i programów, które sami chcecie obejrzeć oraz obejrzane przez Was filmy, seriale i programy.

Kalendarz ma możliwość zastosowania filtrów oraz zmiany widoków.

Kalendarz: https://mediakrytyk.pl/kalendarz

Sezony i odcinki

Dodaliśmy możliwość oznaczania sezonów i odcinków dla recenzji krytyków.

Programy

Obok filmów i seriali, dodaliśmy programy. Programy mają podobną funkcjonalność co filmy i seriale. Możecie więc teraz oceniać, recenzować, dodawać do ulubionych, dodawać do list itp. też programy telewizyjne.

Podobne

Dodaliśmy możliwość dodawania podobnych filmów, seriali i programów. Jest to społecznościowa funkcja. Możecie dodawać swoje propozycje (z opcjonalną notatką wyjaśniającą podobieństwo) oraz polubić te dodane przez innych użytkowników. Im więcej polubień otrzyma podobny film, serial lub program, tym wyżej znajdzie się na liście podobnych filmów, seriali i programów.

Podobne to filmy, seriale i programy, które są powiązane w oczywisty (np. sequel, spin-off, remake itp.) lub nieoczywisty (np. podobny klimat, podobna fabuła itp.) sposób. Podobne to dobry sposób na wybór kolejnego filmu, serialu lub programu do obejrzenia z tej samej serii lub w klimatach filmu, serialu lub programu, który właśnie obejrzeliśmy.

Podobne znajdziecie na nowej stronie "Podobne" na profilach filmów, seriali i programów. Podobne są również widoczne na dole profili filmów, seriali i programów. Podobne wykorzystują system powiadomień. Np. obserwując film, serial lub program możecie otrzymać powiadomienie o dodaniu nowego podobnego filmu, serialu lub programu.

Polubione

Do profili użytkowników dodaliśmy nową stronę "Polubione". Są tam wszystkie polubione przez użytkownika recenzje, komentarze oraz podobne filmy, seriale i programy.

Odznaczenia

Dodaliśmy odznaczenia dla filmów, seriali, programów, krytyków, źródeł, osób, użytkowników i list. Każdy rodzaj odznaczenia ma 6 poziomów. Odznaczenia przyznawane są za aktywność (np. za liczbę dodanych recenzji).

Odznaczenia: https://mediakrytyk.pl/odznaczenia

Uznanie użytkowników

Wprowadzamy uznanie użytkowników dla filmów, seriali i programów. Działanie tego wyróżnienia jest analogiczne do uznania krytyków. Film, serial lub program zdobywa uznanie użytkowników gdy zdobędzie ocenę co najmniej 7.5 na podstawie co najmniej 50 użytkowników. Uznanie użytkowników jest widoczne wszędzie tam gdzie widoczne jest uznanie krytyków, czyli m.in. w podsumowaniach, filtrach, aktywnościach, powiadomieniach i przede wszystkim na stronie "Uznane" gdzie dodaliśmy nową zakładkę "Użytkownicy". Uznane filmy, seriale i programy przez użytkowników oznaczone są zielonym tłem oceny użytkowników.

Uznane filmy przez użytkowników: https://mediakrytyk.pl/filmy/uznane/uzytkownicy
Uznane seriale przez użytkowników: https://mediakrytyk.pl/seriale/uznane/uzytkownicy
Uznane programy przez użytkowników: https://mediakrytyk.pl/programy/uznane/uzytkownicy

Ostatnie i popularne wyszukiwania

Dodaliśmy ostatnie i popularne wyszukiwania do okienka podpowiedzi wyszukiwania. Gdy zaczniemy wyszukiwanie (kliknięcie w lupę w prawym górnym rogu), ale jeszcze nie zaczniemy wpisywać szukanej frazy, to pojawią się ostatnie wyszukiwania oraz popularne wyszukiwania. Dodatkowo dodaliśmy tam też ostatnio odwiedzone filmy, seriale i programy, dzięki czemu nie trzeba przewijać na dół strony gdy chcemy je zobaczyć.

W ustawieniach prywatności dodaliśmy nową opcję związaną z tą zmianą.

Priorytet chęci obejrzenia

Dodaliśmy możliwość ustalania priorytetów chęci obejrzenia filmów, seriali i programów. Priorytet oznacza jak bardzo chcemy obejrzeć film, serial lub program. Skala jest trzystopniowa: 1 - niekoniecznie, 2 - normalnie, 3 - koniecznie. Po zaznaczeniu że chcemy obejrzeć film, serial lub program obok przycisku "Chcę obejrzeć" pojawia się opcja wyboru priorytetu. Dodaliśmy możliwość sortowania i filtrowania według priorytetu list "Chcę obejrzeć" na profilach użytkowników oraz list "Chcą obejrzeć" na profilach filmów, seriali i programów. Na tych stronach dodaliśmy również wykresy priorytetów. Import i eksport również uwzględniają teraz tę opcję.

Wybrane ulubione

Domyślnie w przeglądach profili użytkowników pojawiają się najnowsze ulubione filmy, seriale i programy. Teraz dodaliśmy możliwość ręcznego wybrania ulubionych filmów, seriali i programów, które mają się tam pokazywać. Dzięki temu możecie jeszcze bardziej spersonalizować ulubione filmy, seriale i programy pokazywane w przeglądzie swojego profilu. Jeżeli macie co najmniej kilka filmów, seriali i programów, które są przez Was szczególnie ulubione, to teraz możecie skorzystać z tej funkcji aby je pokazać. Żeby ustawić wybrane ulubione wejdźcie na link "Zmień" obok ulubionych w przeglądzie swojego profilu.

Wybrane ulubione: https://mediakrytyk.pl/ustawienia/wybrane_ulubione

Zapisywanie filtrów

Dodaliśmy możliwość zapisywania filtrów dla filmów, seriali i programów. Jeżeli macie swój zestaw filtrów, który często używacie, to teraz możecie zapisać te filtry i szybko do nich wracać. Możecie zapisać wiele filtrów pod różnymi nazwami. Załóżmy, że często szukacie polskich dramatów, których jeszcze nie obejrzeliście. Wchodzicie więc np. do bazy filmów i wybieracie filtry "Gatunek: Dramat", "Kraj: Polska" i "Moja aktywność: Nie obejrzałem". Pod filtrami pojawi się nowy link "Zapisz filtry". Klikacie w ten link, podajecie nazwę, np. "Dramaty polskie do obejrzenia" i dodajecie. Od teraz nad filtrami pojawi się przycisk, a gdy w niego klikniecie, to zapisane filtry zostaną zastosowane.

Komentarze do recenzji krytyków

Dodaliśmy możliwość komentowania recenzji krytyków. Dyskusje pod recenzjami krytyków od teraz są możliwe.

Polubienia recenzji krytyków, punkty i nowe rankingi krytyków i źródeł

Dodaliśmy możliwość polubienia recenzji krytyków. Ta funkcja skutkuje powstaniem wielu innych nowych rzeczy. Wszystko działa analogicznie jak dla użytkowników. Mamy więc rankingi recenzji krytyków, punkty dla krytyków i źródeł, rankingi pomocnych krytyków i źródeł, nowe sortowania recenzji krytyków i wiele nowych zestawień z tym związanych.

Rozbudowa obserwowanych

 • Dodaliśmy do stron "Obejrzane" oraz "Chcą obejrzeć" filtry kraju i gatunku tak aby funkcjonalność tych miejsc była podobna do tej z głównych rankingów.
 • Dodaliśmy stronę "Obserwowane" czyli miejsce, w którym możecie zobaczyć co najchętniej obserwują Wasi obserwowani.
 • Dodaliśmy stronę "Polubione" czyli miejsce, w którym możecie zobaczyć co najchętniej lubią Wasi obserwowani.
 • Dodaliśmy stronę "Komentarze" czyli miejsce, w którym możecie zobaczyć co komentują Wasi obserwowani.
 • Dodaliśmy do strony "Pomocni" nową zakładkę "Oni dla obserwowanych", gdzie zobaczycie czyją aktywność najchętniej lubią Wasi obserwowani.
 • Dodaliśmy do strony "Pomocni" zakładki umożliwiające filtrowanie punktów.

Rozbudowa premier

Do premier (obok kinowych i światowych) dodaliśmy premiery VOD i DVD. Zmiany są widoczne przede wszystkim w nowościach i zapowiedziach. Dodaliśmy tam nowe zakładki. Możecie dzięki temu śledzić jakie filmy pojawiły się lub pojawią się w serwisach VOD oraz na DVD. Nowe premiery są uwzględniane też w innych miejscach serwisu m.in. na profilach filmów czy w newsletterze tygodniowym, który teraz zawiera również premiery VOD i DVD.

Rozbudowa filmów, seriali i programów

 • Dodaliśmy nowy ranking filmów, seriali i programów - obserwowane. Kryterium tego rankingu to liczba obserwujących.

Rozbudowa osób

 • Dodaliśmy możliwość komentowania osób. Wygląda to podobnie jak dla list. Do profili osób dodaliśmy nową stronę "Komentarze" gdzie można wymieniać informacje i dyskutować o danej osobie.
 • Dodaliśmy nowy ranking osób - aktywne. Kryterium tego rankingu to liczba filmów, seriali i programów dla osób. Możecie więc zobaczyć osoby z największą liczbą filmów, seriali i programów. Ranking ten, podobnie jak ranking popularności, można filtrować po zakresie, zawodzie lub kraju. Dzięki filtrom możecie np. zobaczyć ranking aktorów z Polski, którzy w ostatnim roku (Zakres: Rosnące) wzięli udział w największej liczbie filmów, seriali i programów.
 • W profilach osób dodaliśmy zakładki umożliwiające łatwiejszy przegląd ról.

Rozbudowa użytkowników

 • Dodaliśmy nowy ranking użytkowników - kinomani. Kryterium tego rankingu to liczba obejrzanych filmów, seriali i programów.

Rozbudowa list

 • Dodaliśmy możliwość ustalania rankingów list przez użytkowników. Opcja ta umożliwia ustalanie kolejności pozycji filmów, seriali i programów na listach nie przez autora, ale przez użytkowników dzięki możliwości polubienia każdej pozycji. Im więcej dana pozycja otrzyma polubień tym wyżej znajdzie się na liście. Włączyć tę funkcję można poprzez zmianę ustawienia "Ranking".

Rozbudowa aktywności i powiadomień

 • Dodaliśmy nową stronę "Aktywność" gdzie możecie zobaczyć najważniejsze aktywności na stronie (film, serial lub program ma ocenę krytyków, ocenę użytkowników, popularność krytyków, popularność użytkowników, uznanie krytyków, uznanie użytkowników, przyznanie odznaczenia, a także dodany został nowy krytyk lub nowe źródło). Aktywność: https://mediakrytyk.pl/aktywnosc
 • Dodaliśmy nową aktywność i powiadomienie - popularność krytyków. Pojawia się gdy film, serial lub program zdobędzie co najmniej 20 recenzji krytyków. Jeżeli macie taką opcję włączoną w ustawieniach powiadomień, to zostaniecie o tym fakcie powiadomieni dla obserwowanych filmów, seriali i programów.
 • Dodaliśmy nową aktywność i powiadomienie - popularność użytkowników. Pojawia się gdy film, serial lub program zdobędzie co najmniej 50 obejrzeń użytkowników. Jeżeli macie taką opcję włączoną w ustawieniach powiadomień, to zostaniecie o tym fakcie powiadomieni dla obserwowanych filmów, seriali i programów.
 • Rozbudowaliśmy aktywność na profilach użytkowników. Teraz oprócz aktywności "od" jest tam też aktywność "do", czyli można zobaczyć aktywność innych użytkowników związanych z danym użytkownikiem (np. obserwowania, polubienia itp.).
 • Dodaliśmy możliwość oznaczania pojedynczych powiadomień jako przeczytane.
 • Dodaliśmy filtr rodzaju ("Przeczytane" lub "Nieprzeczytane") do powiadomień.

Rozbudowa rankingów

 • Pozycje w rankingach nowych i rosnących są teraz widoczne na profilach obiektów. Np. dzięki temu możecie zobaczyć czy dany film, serial lub program (także krytyk, źródło, osoba, użytkownik lub lista) jest aktualnie popularny i na którym jest miejscu w rankingu rosnących. Dodatkowo wchodząc na rankingi nowych i rosnących widzimy pozycje obiektów związanych z nami (np. naszych źródeł, krytyków, nas samych itp.). Dotychczas pozycje były widoczne tylko dla rankingów całkowitych.
 • Pod pozycjami w rankingach wyświetla się zmiana pozycji, która nastąpiła od ostatniej aktualizacji rankingu.

Rozbudowa importów

 • Dodaliśmy możliwość importowania danych z serwisu Letterboxd.
 • Dodaliśmy możliwość nadpisywania danymi z importu. Funkcja ta powstała z myślą o aktualizacji danych w przypadku gdy w innym serwisie mamy bardziej aktualne dane (np. zmienione oceny). Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że w przypadku gdy importowana pozycja istnieje już w bazie, nie zostanie pominięta, tylko zmieniona.
 • Dodaliśmy większą tolerancję na złe dane. Wcześniej w przypadku błędu (np. zły zakres oceny) cały wiersz był usuwany, teraz tylko błędna wartość jest ustawiana jako pusta.

Rozbudowa konwersacji

 • Możecie teraz szybko polecać filmy, seriale i programy wybranym użytkownikom. Na profilu filmu, serialu lub programu dodaliśmy w okienku udostępniania nową opcję "Wyślij link do użytkownika". Po wybraniu użytkownika i zatwierdzeniu dostanie on specjalną prywatną wiadomość z linkiem do filmu, serialu lub programu.
 • Lewa kolumna w konwersacjach dostosowuje się teraz do wysokości okna.
 • Nowe nieprzeczytane wiadomości są teraz odgradzane od pozostałych zieloną linią.
 • Dodaliśmy oznaczenie informujące czy nasz rozmówca przeczytał naszą wiadomość.

Rozbudowa komentarzy

 • Dodaliśmy oznaczanie komentarzy. Niebieskim podkreśleniem oznaczamy komentarze własne, a pomarańczowym podkreśleniem oznaczamy komentarze autora (listy, recenzji lub wpisu).
 • Dodaliśmy możliwość komentowania wpisów na blogu.
 • Dodaliśmy stronę "Komentarze".

Oceny filmów, seriali i programów z podziałem na płeć i wiek

Do profili filmów, seriali i programów na stronie "Przegląd" dodaliśmy możliwość rozwinięcia podsumowania (przycisk "Więcej"). Pojawią się wtedy oceny z podziałem na płeć i wiek. Możecie zobaczyć jak oceniają różne grupy wiekowe i płcie. Dodaliśmy też możliwość filtrowania recenzji krytyków oraz obejrzeń użytkowników ze względu na płeć i wiek (dodatkowo dodaliśmy też filtry "Data zrecenzowania" dla krytyków i "Data obejrzenia" dla użytkowników). Dodaliśmy też wyświetlanie średniej gdy zastosujemy filtry.

Podgląd obiektów

Po najechaniu kursorem na obiekty (nazwę lub awatar) pojawi się teraz podgląd obiektu. Np. czytając recenzje możemy najechać kursorem na awatar krytyka i zobaczyć podgląd krytyka z najważniejszymi informacjami bez konieczności przechodzenia na profil krytyka.

Panele krytyków i źródeł

 • Dodaliśmy liczniki oczekujących recenzji i zgłoszeń.
 • Do menu użytkownika przy krytykach i źródłach dodaliśmy skróty do dodawania recenzji.

Zmiany wizualne

 • Wszystkie strony są teraz bez prawej kolumny.
 • Wszystkie menu teraz wyświetlają się w jednej linii (z możliwością przewijania lub rozwijania).
 • Wszystkie sekcje z obrazkami i nie tylko wyświetlają się w jednej linii (z możliwością przewijania).
 • Dodaliśmy ikony do przycisków.
 • Dodaliśmy więcej przestrzeni pomiędzy elementami.
 • Dodaliśmy domyślnie ukrywanie filtrów gdy jest ich więcej.
 • Obrazek filmów, seriali i programów nachodzi teraz na główne menu.

Mniejsze zmiany

 • Serwis bazuje teraz spójnie na datach zrecenzowania/obejrzenia filmów, seriali i programów. Wcześniej było to niejednoznaczne (np. dziennik bazował na datach obejrzeń, a recenzje na datach dodania). Szczególne znaczenie ma to w "Rosnących" gdzie teraz liczniki pokazują rzeczywistą aktywność (zrecenzowania i obejrzenia) w ostatnim czasie.
 • Zmieniliśmy oznaczanie uznanych filmów, seriali i programów. Wcześniej było to zielone tło, a teraz jest to gwiazdka.
 • Jeżeli recenzja jest duplikatem, to obok daty widoczna jest gwiazdka.
 • Dodaliśmy nową stronę "Dziennik" gdzie możecie zobaczyć wszystkie obejrzenia. Dziennik: https://mediakrytyk.pl/dziennik
 • Usprawniliśmy działanie filtrów i wykresów. M.in. filtry i wykresy są teraz bardziej przejrzyste oraz można szybko i wygodnie usuwać zaznaczone filtry.
 • Przycisk dodawania filmów, seriali i programów do list pokazuje teraz do ilu list dodaliśmy film, serial lub program.
 • Do zdobytych punktów wliczamy teraz również polubienia komentarzy oraz podobnych filmów, seriali i programów. Na stronie punktów dodaliśmy zakładki umożliwiające filtrowanie punktów.
 • Dodaliśmy do wykresów "Moja aktywność" opcję "Nie chcę obejrzeć".
 • Dodaliśmy opcje "Obserwuję" i "Nie obserwuję" do filtrów "Moja aktywność".
 • Dodaliśmy opcję "Popularny" do filtrów "Ocena krytyków" i "Ocena użytkowników".
 • Dodaliśmy opcje "Bardzo pozytywna" i "Bardzo negatywna" do filtrów ocen.
 • Dodaliśmy możliwość sortowania źródeł po liczbie krytyków.
 • Dodaliśmy możliwość sortowania krytyków po liczbie źródeł.
 • Ostatnio odwiedzone pokazują teraz nie tylko same filmy, seriale i programy, ale wszystkie odwiedzone obiekty czyli dodatkowo krytyków, źródła, osoby, użytkowników i listy.
 • Dodaliśmy etykietę informującą czy dany obiekt jest nowy. Np. pojawi się etykieta "Nowy" obok nazwy nowych użytkowników.
 • Przenieśliśmy filtr duplikatów z dołu na górę do wszystkich filtrów.
 • Dodaliśmy wykresy (gatunek, kraj, rok) do stron "Ulubione", "Chcę obejrzeć" i "Nie chcę obejrzeć" na profilach użytkowników.
 • Dodaliśmy filtry i wykresy do strony "Obserwowane" na profilach użytkowników.
 • Rozwijane główne menu dla filmów, seriali i programów zawiera teraz skróty do rankingów.
 • Menu użytkownika zawiera teraz link do aktywności.
 • Na stronach "Baza", "Nowości" oraz "Zapowiedzi" filmów, seriali i programów możecie teraz zmieniać widok. Jeżeli wolicie np. widok plakatów lub tabelki to teraz możecie się w tych miejscach na taki widok przełączyć.
 • Na stronie dodawania recenzji krytyka dodaliśmy podpowiedzi najczęściej dodawanych krytyków, źródeł i ocen.
 • Główne obejrzenie to teraz zawsze najnowsze. Wcześniej priorytetem kolejności była ocena, co mogło powodować niejasności. Teraz jest to proste i w przypadku wielu obejrzeń dla tego samego filmu, serialu lub programu zawsze najnowsze obejrzenie jest tym głównym.
 • Do profili obiektów, na górze strony, dodaliśmy listę obserwowanych obserwujących.
 • Dodaliśmy wyszukiwarki do filtrów z długą listą opcji. Ułatwia to znalezienie wybranej opcji.

Komentarze 3

 • Bardzo się cieszę, że serwis wciąż jest rozwijany, mam tylko jedną uwagę. Niezbyt podoba mi się strona np. "12287/avatar-istota-wody-2022/recenzja_uzytkownika/327361", która wyświetla się po dodaniu recenzji przez użytkownika za pomocą formularza "/recenzje/dodaj/uzytkownika". Dawniej byłem przenoszony od razu na stronę filmu i miałem możliwość bezpośrednio zmienić ocenę i edytować recenzję, a także przeglądać recenzje krytyków i użytkowników.

  • Teraz przenosi do tej samej strony. Różnica jest taka że na górze jest skrót przeglądu. Jeżeli chodzi o to że jest tam za mało informacji, to będzie to zmienione.