Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Ostre przedmioty

2018- Serial
? 10.0 0.0 4
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
7.8
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Dziennikarka zmagająca się z trudną przeszłością wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, które miało tam miejsce.

 • Nie jest to jednak serial dla ludzi o bardzo słabych nerwach - on zaraża i lekko wyniszcza - uzależnia niczym narkotyk - co gorsza raz spróbowany, nęci nas do końca...

  Więcej
 • Pomimo pewnych słabości i nieciągłości "Ostre przedmioty" to udana gatunkowa hybryda - elementy melodramatu macierzyńskiego szybko przełamywane są psychologicznym thrillerem, a całość spaja neo-noirowa aura dreszczowca. W serialu czuć też pewną rękę reżysera, który - niezależnie od zmieniających się scenarzystów - nadał całości autorski sznyt, korzystając z interesujących środków wizualnych w warstwie zdjęć, montażu czy scenografii.

  Więcej
 • Miniserial HBO Ostre przedmioty to fascynująca podróż do małego amerykańskiego miasteczka, w którym czai się prawdziwe zło. Jednocześnie jest to podróż głównej bohaterki do prawdy o własnej tożsamości, dosłownie zapisanej na powierzchni jej skóry. Autografia ciała i jej dekodowanie to centralna metafora filmu, przywodząca na myśl maksymę Michela Foucaulta: "ciało - powierzchnia zapisu zdarzeń".

  Więcej
 • "Ostre przedmioty" nie są produkcją lekką, którą można obejrzeć do obiadu. Choć tajemnica ukazana w serialu jest stosunkowo prosta, to finał, mocny, chwytający za gardło, przeciągnięty aż do sceny po napisach, może zaskoczyć nawet największych fanów kryminałów.

  Więcej