Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Figurant

2023 Film
DVD 2 mies. temu
4.5 10.0 0.0 4
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.7
Negatywnie oceniony przez użytkowników

"Figurant" to opowieść o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Papież Jan Paweł IKarola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty. "Figurant" nie jest opowieścią biograficzną o przyszłym papieżu. Papież Jan Paweł IKarol Wojtyła jest tu tylko katalizatorem działań. Dla awansów, pieniędzy i kariery bohater filmu coraz dalej przesuwa granice moralnych kompromisów, a inwigilacja Wojtyły staje się jego obsesją.

Ta produkcja doskonale wykorzystuje historyczne tło jako fundament, na którym buduje niezwykle emocjonującą opowieść głównego bohatera. Wydarzenia polityczne, które stanowią istotny kontekst, nadają rytm całej historii i wpływają na wybory głównego protagonisty. Jednak to właśnie jego decyzje i ryzykowne kroki, które podejmuje, spajają akcję i sprawiają, że nie możemy oderwać się od ekranu.

Komentarze 0

Nie znaleziono komentarzy.