Aktualizacja serwisu! Seriale, dziennik obejrzeń, "moja strefa", import i eksport, komentarze, konwersacje i wiele więcej. Sprawdź

Aktualizacja serwisu

Wpis
  • Rodzaj: Serwis
  • Dodany: 21 marca 2019

Dodaliśmy kolejną aktualizację serwisu. Dużo drobnych zmian i poprawek, ale też kilka większych nowości. Poniżej lista najważniejszych zmian.

Data obejrzenia filmu

Dodajemy możliwość ustalenia daty obejrzenia filmu. Obok rejestrowania faktu obejrzenia filmu, oceny i opinii, można teraz też ustalić datę obejrzenia filmu poprzez kliknięcie w ikonkę kalendarza obok daty. Domyślnie data obejrzenia jest równa dacie dodania, więc dzisiejsza zmiana nie miesza w kolejności obejrzanych już filmów, ale dzięki niej możecie dowolnie zmieniać ich kolejność oraz ustalać datę dla nowych obejrzanych filmów.

Notatki do filmów na listach

Dodaliśmy możliwość dodawania notatek do filmów na listach. Dodane notatki są widoczne pod filmem. Dzięki temu możecie dodawać dodatkowe informacje do filmów na swoich listach.

Usprawnienia list

Poprawiliśmy zarządzanie filmami na listach. Ręczna zmiana pozycji filmów działa teraz tak jak powinna. Można teraz też szybko zmienić kolejność całej listy według wybranego sortowania. Np. jeżeli chcecie mieć listę w kolejności alfabetycznej, to nie musicie zmieniać ręcznie pozycji filmów, ale wystarczy w panelu zarządzania listą posortować listę "Nazwa A-Z" i następnie kliknąć w przycisk "Ustaw obecną kolejność". Lista zostanie automatycznie ponumerowana w takiej kolejności.

Ranking recenzji użytkowników

Dodajemy ranking recenzji użytkowników. Recenzje, które zdobyły najwięcej polubień, tworzą ranking najlepszych recenzji użytkowników. Dodatkowo 100 najlepszych recenzji zostaje specjalnie oznaczonych oraz w profilu użytkownika pojawia się informacja ile recenzji danego użytkownika znajduje się w gronie tych 100 najlepszych recenzji.

Ranking recenzji użytkowników: https://mediakrytyk.pl/recenzje/ranking

Ranking krytyków, źródeł i użytkowników

Co prawda obliczanie pozycji w rankingach dodaliśmy już wcześniej, ale brakowało stron z rankingami. Dodaliśmy więc nowe osobne strony (podobnie jak dla filmów), na których można zobaczyć ranking krytyków, źródeł i użytkowników.

Ranking krytyków: https://mediakrytyk.pl/krytycy/ranking
Ranking źródeł: https://mediakrytyk.pl/zrodla/ranking
Ranking użytkowników: https://mediakrytyk.pl/uzytkownicy/ranking

Podział powiadomień

Podzieliliśmy powiadomienia na 4 zakładki: "wszystkie", "od obserwowanych" (aktywność obserwowanych), "do mnie" (aktywność związana z nami np. polubienie naszej recenzji) i "pozostałe". Podział ten ułatwia sprawdzanie interesujących nas aktywności.

Dodawanie filmów

Dotychczas można było dodać nowy film tylko podczas dodawania recenzji lub podczas dodawania filmów do listy. Teraz można niezależnie dodawać brakujące filmy do bazy.

Mniejsze zmiany

  • Poprawiony został wygląd list filmowych. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został wygląd dynamicznych wyników wyszukiwania. Są teraz bardziej czytelne.
  • Poprawiony został widok recenzji. Widoczne są awatary źródeł.
  • Do podglądu własnej oceny na listach filmów i recenzji dodana została ikona informująca że ocena zawiera tekst.
  • W podsumowaniu wyników na stronie filmu, obok średniej oceny, dodaliśmy procent pozytywnych recenzji.
  • Recenzje użytkowników na stronie filmu są teraz domyślnie sortowane w kolejności od najlepiej ocenionych (najwięcej polubień).
  • Poprawiona została aktywność w profilu użytkownika. Pokazuje teraz też aktywność w prywatnych listach (oczywiście tylko twórcy listy).
  • Dla niezalogowanych użytkowników ciemny motyw włącza się teraz automatycznie po zachodzie słońca. Można wyłączyć automatyczną zmianę ustawiając tryb ciemny albo jasny ręcznie na dole strony.
Lista wszystkich wpisów